نوار کاست های قدیمی هنوز دوست داشتنی و پرفروش هستند

تقریباً نخستین ماه از سال ۲۰۱۷ میلادی هم به پایان رسیده، اما به نظر می رسد برخی از مردم همچنان دوست دارند در گذشته زندگی کنند.

آمار جالبی که اخیراً منتشر شده نشان می دهد میزان فروش نوارهای کاست در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۷۴ درصد نسبت به سال قبلی رشد داشته است.

همانطور که می دانید کاست در سال ۱۹۶۲ توسط کمپانی «فیلیپس» اختراع شد و بعد از ارائه واکمن های جذاب سونی در دهه هفتاد به شدت محبوبیت پیدا کرد؛ اما این دوران با ورود به قرن بیست و یکم و ظهور انواع دیسک های نوری و فلش درایوها تقریباً به پایان رسید.

اما تولید و بهره گیری از این نوارهای نوستالژیک هرگز اتمام نیافت و سال قبل میلادی حدود ۱۲۹ هزار نسخه از آنها به فروش رسیده است؛ در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۵ بیشتر از ۷۴ هزار نسخه نبود.

گفتنی است هنوز برخی از آلبوم های موسیقی خوانندگان مطرح جهان روی نوار کاست هم ارائه می شوند؛ طوری که انتشار مجدد آلبوم سال ۱۹۹۹ «امینم» روی کاست، بیش از ۳ هزار نسخه فروش را تجربه کرده است.

جزئیات گزارش مورد بحث نشان می دهد حدود ۴۳ درصد از نوار کاست های مذکور به صورت اینترنتی به فروش رسیده و مابقی توسط خرده فروشی های فیزیکی در اختیار عموم قرار گرفته است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟