آلفابت و جذب سرمایه ۸۰۰ میلیون دلاری برای فعالیت در زمینه فناوری زیستی

آلفابت و جذب سرمایه ۸۰۰ میلیون دلاری برای فعالیت در زمینه فناوری زیستی

علوم زیستی و توسعه فناوری های مرتبط با سلامتی انسان همواره یکی از موضوعات مورد علاقه گوگل بوده است. زیرشاخه Life Sciences این شرکت بعدها به Verily تغییر نام داد و به زیر چتر مدیریتی آلفابت درآمد. حال خبر رسیده که یک شرکت سنگاپوری حاضر شده مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار را خرج پروژه های تحقیقاتی این استارت آپ سلامت محور کند.

با پرداخت این مبلغ، شرکت سنگاپوری Temasek صاحب بخشی از سهام و دارای یک نماینده در هیئت مدیره Verily خواهد شد و به طور طبیعی از سود فروش محصولات و خدمات مرتبط با سلامتی این شرکت در آینده بهره مند می شود.

Verily از آن دست زیرمجموعه های آلفابت است که تا کنون تنها مصرف کننده سرمایه ها بوده و هنوز به تولید محصول یا برقراری سرویس جهت کسب درآمد منجر نشده است، اما مدیران هولدینگ بزرگ دنیای تکنولوژی همچنان با صبر زیاد به حمایت از آنها می پردازند.

البته یک گزارش تازه نشان می دهد که سرگی برین به عنوان یکی از موسسین گوگل از عملکرد Verily بیش از دیگر زیرشاخه ها چون Fiber و Nest رضایت دارد. جذب همین سرمایه ۸۰۰ میلیون دلاری خود گواه دیگری بر در مسیر پیشرفت بودن تکنولوژی های زیستی آلفابت به حساب می آید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato