از نفوذ آب تا ایجاد سر و صدای اضافی؛ نتایج تازه ترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی

از نفوذ آب تا ایجاد سر و صدای اضافی؛ نتایج تازه ترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی

از نفوذ آب تا ایجاد سر و صدای اضافی؛ نتایج تازه ترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی

از میان ۵۱ مدل خودروی داخلی در دی ماه، ۱۹ مدل با مشکل نفوذ آب مواجه هستند.

این آمار توسط ISQI شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شده که تعداد قابل توجهی است. جالب است بدانید که در بین خودروهای اعلام شده، حتی نام یک مدل خودرو در رده قیمتی ۵۰-۷۵ میلیون تومان نیز به چشم می خورد. دو مدل خوردو با قیمت ۲۵-۵۰ میلیون دارای مشکل نفوذ آب بود است.

البته تمام خودروهایی که با مشکل نفوذ آب روبرو هستن با تک ستاره ای که در کیفیت دریافت کرده اند قابل شناسایی هستند.

با توجه به بررسی های ISQI، خودروهایی نظیر سمند تبریز، سایپا ۱۳۱ و ۱۳۲، تیبا و سایپا ۱۱۱ و همچنین MVM550 مشکل نفوذ آب دارند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از میان ۴۱ خودرو مورد بررسی، ۳۸ دستگاه یعنی چیزی بیش از ۹۲ درصد خودروهای سبک تولیدی کشور با مشکل نفوذ صدای بیش از حد به کابین مواجه اند.

حتی رنو ساندرو به عنوان یکی از معدود خودروهای نسبتا ارزان قیمت ۴ ستاره با چنین مشکلی مواجه است و از نفوذ صدای بیش از حد به کابین رنج می برد.

در نقطه مقابل بسترن آسا B50 به عنوان یکی از خودروهای ۲ ستاره ای رده ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان با مشکل نفوذ صدای اضافی به کابین روبرو نشده است که در نوع خود نکته ای جالب به نظر می رسد.

در دی ماه امسال ۸۹۴۱۴ خودرو تولید شد که همانطور که حتما حدس میزنید حدود ۹۹% این تولیدات مربوط به خودروهای سبک بوده و تنها ۱% خودروهای سنگین را شامل میشد. همچنین تنوع خودروهای سبک به ۴۱ مدل و برای خودروهای سنگین به ۱۰ مدل رسید.

همانطور که در جدول قابل مشاهده است، یک ستاره به تغییرات کیفی خودروی برلیانس h330 اضافه شده است درحالیکه خودروهایی مانند تیبا، تیبا ۲، سایپا ۱۳۱، ۱۱۱ و ۱۳۲ و سایپا ۱۳۱ پارس خودرو به مانند آنچه در آذر ماه اتفاق افتاد، تک ستاره باقی مانده اند.

با این اوصاف می توان گفت که نتایج کیفیت سنجی سازمان ISQI بیش از آنکه رقابت کیفیت خودروها با یکدیگر باشد به عرضه نبرد بر سر بی کیفیتی تبدیل شده است.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل