همه چیز درباره آیفون 13
اپل برای چهارمین بار از کوالکام شکایت کرد

اپل برای چهارمین بار از کوالکام شکایت کرد

به نظر می رسد اپل به این زودی ها قصد ندارد دست از سر کوالکام بردارد، چرا که وکلای این شرکت برای چهارمین بار - و این بار در کشور انگلیس - اقدام به شکایت از این چیپ ساز مشهور کرده اند.

هنوز محتوای شکایت مذکور رسانه ای نشده، اما بنا بر گزارش خبرگزاری بلومبرگ، اپل در دادخواست جدید خود مدعی نقض چند پتنت از جانب کوالکام شده است، اما برخی دیگر معتقدند که این شکایت در راستای دو شکایت اپل قبلی در آمریکا و چین است.

شرکت کالیفرنیایی در دو دادخواست مورد اشاره، کمپانی هموطن خود را به نقض پتنت های اصلی در تولید چیپست ها و سو استفاده از جایگاه خود به عنوان پرچمدار بازار تولید قطعات اصلی موبایل های هوشمند متهم کرده است.

حملات قضایی اپل به کوالکام از زمانی آغاز شد که کمیسیون فدرال تجارت در آمریکا اعلام کرد که به زودی از کوالکام برای نقض قانون رقابت آزاد تجاری شکایت خواهد کرد. بر این اساس کوالکام متهم شده بود که به علت سلطه تمام عیار خود بر بازار تولید مودم و چیپست پردازنده برای تلفن های هوشمند - بابت اعطای گواهی استفاده از پتنت هایش به تولید کنندگان - رقم های غیر معقولی را طلب می کند.

در بیانیه ای که اپل به همین مناسبت منتشر کرده، آمده:

«سال هاست که کوالکام اصرار دارد بابت تکنولوژی هایی که ارتباطی به آن ندارد، از دیگران مبالغی گزاف دریافت کند. ما چند سالی هست که نارضایتی خود را از این بابت اعلام و برای تعیین رقمی منصفانه تلاش کرده ایم، اما دیگر چاره ای جز مراجعه به دادگاه برایمان باقی نمانده

اپل در ادامه مدعی شده که چیپ ساز آمریکایی بابت مجوز استفاده از پتنت های در اختیارش رقمی ۵ برابر بیشتر از عرف معمول را دریافت می کند.

یکی از سخنگویان کوالکام در پاسخ به شکایت جدید اپل اعلام کرده است که هنوز محتوای این دادخواست در اختیار شرکت متبوعش قرار نگرفته، بنابراین فعلاً نمی تواند در این خصوص اظهار نظر کند. اما این شرکت پیش از این تمام اتهامات قبلی در خصوص نقض قانون رقابت آزاد تجاری را بی اساس دانسته بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato