همه چیز درباره آیفون 13
تمام آیفون های سال 2017 به پورت لایتنینگ و قابلیت شارژ سریع مجهز می شوند

تمام آیفون های سال 2017 به پورت لایتنینگ و قابلیت شارژ سریع مجهز می شوند

تا به امروز گمانه زنی های زیادی درباره عرضه یا عدم عرضه آیفون های جدید اپل به همراه پورت لایتنینگ صورت گرفته است. در حالی که ابتدا وال استریت ژورنال در گزارشی عجیب گفت اپل قصد دارد پورت USB-C را جایگزین لایتنینگ کند، حالا تحلیلگران ادعا می کنند باید منتظر بازگشت پورت لایتنینگ (البته با تغییری اندک) باشیم.

مینگ-چی کو، تحلیلگر شهیر موسسه KGI Securities همواره پیش بینی های دقیقی ارائه نداده، اما سابقه اش آنقدر خوب بوده که لازم است حرف هایش جدی گرفته شود. کو می گوید اپل به جای تغییر بنیادین پورت شارژ، کابل شارژ را دستخوش تغییر خواهد کرد. بنابراین آیفون های سال جاری میلادی کماکان به پورت لایتنینگ مجهز هستند اما طرف دیگر کابل، به صورت USB-C ارائه می شود تا امکان استفاده از قابلیت شارژ سریع مهیا گردد.

کو می گوید که تمام آیفون های عرضه شده در سال ۲۰۱۷، به تکنولوژی «انتقال انرژی Type-C» تجهیز گشته اند و تولید قطعات لازم برعهده کمپانی Cypress خواهد بود. علاوه بر این، امکان دارد که آیفون ۸ اپل با طراحی L-شکل پک باتری، به سرعتی بالاتر به هنگام شارژ دست یابد.

یکی از نکات عجیب در سخنان اخیر کو این است که اپل با روی آوردن به USB-C، قادر به افزایش سرعت شارژ خواهد بود اما اگر آیفون به جک لایتنینگ مجهز باشد امکان ارتقا سرعت انتقال اطلاعات وجود ندارد. البته کو می گوید که این مسئله از اولویت زیادی برای اپل برخوردار نیست؛ چرا که در این دوره و زمانه کسی نیازمند کابل برای انتقال اطلاعات نیست و مردم ترجیح می دهند اطلاعات خود را در فضای ابری نگهداری کنند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato