ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گزارش ها از عدم امکان رمزگشایی پیامرسان ها توسط CIA خبر می دهند

متخصصین حوزه امنیت می گویند که سازمان CIA ایالات متحده آمریکا نتوانسته و نمی تواند که اپلیکیشن های پیامرسانی نظیر سیگنال (که مورد تایید ادوارد اسنودن هست) را رمزگشایی کرده و به اطلاعات کاربران دست ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰

متخصصین حوزه امنیت می گویند که سازمان CIA ایالات متحده آمریکا نتوانسته و نمی تواند که اپلیکیشن های پیامرسانی نظیر سیگنال (که مورد تایید ادوارد اسنودن هست) را رمزگشایی کرده و به اطلاعات کاربران دست پیدا کنند.

چند روز پیش بود که ویکی لیکس اسناد و مدارک تازه ای منتشر کرد و در آن از متودهای نفوذ اطلاعاتی CIA گفت. در این اسناد، نفوذ به اپلیکیشن های پیامرسان نیز مورد بحث قرار گرفت.

گرچه در این گزارش، صرفا نگرانی هایی از بابت رمزگشایی پیامرسان های امن بیان شده بود اما رسانه هایی نظیر نیویورک تایمز با برداشت اشتباه از اسناد، اعلام کردند که چندین پیامرسان ایمن نظیر، واتس اپ، سیگنال، تلگرام و کانفاید حالا تحت نظر هستند.

پس از انتشار اخبار توسط رسانه ها، تعداد کثیری از متخصصان حوزه امنیت دست به کار شدند تا به طور کامل مفهوم عبارات به کار رفته در مدارک ویکی لیکس را شرح دهند. تقریبا نظر همه متخصصین بر این است که CIA هیچگاه نتوانسته پیامرسان های نامبرده را رمزگشایی کند.

راس شولمن از Open Technology Institute در گفتگو با تک کرانچ گفت که هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سازمان CIA توانسته باشد این پیامرسان ها را هک و رمزگشایی کند وجود نداشته و منظور ویکی لیکس این نیست.

در مدارک ویکی لیکس گفته شده که آژانس های امنیتی آمریکا با استفاده از بدافزارهای نصب شده روی موبایل می توانند به اطلاعات ذخیره شده روی خود موبایل دسترسی داشته باشند. یعنی دقیقا همانطور که شما پیامی را از صفحه موبایل تان می خوانید، بد افزار هم می تواند آن ها را به صورت متن ذخیره کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی