همه چیز درباره آیفون 13
این چهره متعلق به مردیست که ۷۰۰ سال پیش می زیسته است

این چهره متعلق به مردیست که ۷۰۰ سال پیش می زیسته است

شاید تصور کنید که تصویر ابتدای مطلب عکسی لابراتواری از چهره یک فرد معمولی باشد، اما در واقع این تصویر دیجیتالی چهره مردی را نشان می دهد که حدود ۷۰۰ سال پیش در کشور انگلستان زندگی می کرده است.

دانشمندانی که این بازسازی دقیق و شگفت انگیز را به انجام رسانده اند معتقدند که با این کار می توان جزئیات تازه ای را در خصوص سبک زندگی و آناتومی اروپایی ها در قرون گذشته به دست آورد.

بقایای این فرد - که با عنوان «مورد شماره ۹۵۸» شناخته می شود - یکی از ۴۰۰ اسکلت کاملی بود که در خلال سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ در زیر «مدرسه الهیات سنت جونز» در کمبریج لندن کشف شد. این مدرسه دینی در قرن ۱۳ میلادی به یک بیمارستان خیریه برای افراد فقیر و کم بضاعت تبدیل شده بود و جنازه مرده ها نیز در قبرستانی درست مجاور بیمارستان دفن می شده است.

بازسازی آناتومی بدن مورد شماره ۹۵۸ یکی از چندین موردیست که در طی یک پروژه تحقیقاتی جهت آشنایی بیشتر با فیزیولوژی مردم قرون وسطا به انجام رسیده است. او در هنگام مرگ حدود ۴۰ سال داشته و آثار باقی مانده بر بدن او نشان می دهد که زندگی پر مشقتی داشته است.

به طور قطع نمی توان در خصوص شغل این مرد باستانی اظهار نظر کرد، اما بیشتر احتمال آن می رود که او یک کشاورز یا کارگر صنعتگر بوده است. ضمن این بررسی دندان های او نیز نشان می دهد که گوشت قرمز و ماهی عمده رژیم غذایی او را تشکیل می داده.

نکته جالب دیگر در خصوص مورد شماره ۹۵۸ نحوه دفن آن است. همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید او بر خلاف عرف معمول آن زمان با صورتی رو به زمین به خاک سپرده شده است. گرچه این مورد در قرون وسطا کاملاً بی سابقه نیست، اما موارد مشابه بسیار نادر هستند. دانشمندان هنوز هیچ دلیل محکمی برای این نحوه دفن مردگان در اروپای صده های میانی یافت نشده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato