تکنیک «بلک باکس» به توسعه هوش های مصنوعی قدرتمندتر کمک می کند

تکنیک «بلک باکس» به توسعه هوش های مصنوعی قدرتمندتر کمک می کند

محققان مؤسسه OpenAI به راهکار جدیدی برای الگوریتم آموزش شبکه عصبی دست یافته اند که می تواند با سرعت بیشتری عملیات مذکور را انجام داده و از این رو به توسعه سریع تر محصولات دیگر کمپانی ها کمک کند.

استراتژی توسعه یافته توسط OpenAI یک راهکار جدید بوده که «بلک باکس» (Black Box) نام داشته و می تواند نوید سیستم های هوش مصنوعی قدرتمندتر را دهد.

سیستم مذکور با پارامترهای تصادفی بسیار زیادی شروع به کار می کند. سپس به حدس جواب بهینه اقدام کرده و پس از آن در مراحل بعدی با اطلاعات دریافت شده می تواند حدس نزدیک تری به جواب ایده آل بزند و در نهایت یک گزینه را به عنوان بهینه ترین در میان میلیون های پارامتر انتخاب کند.

گفتنی است تکنیک مورد بحث بسیاری از پیچیدگی های معمول در الگوریتم آموزش شبکه عصبی را از بین برده و باعث می شود کدها ساده تر اجرا شده و دو الی سه برابر سریع تر عمل کنند.

لازم به ذکر است در تست های انجام گرفته، یک اَبَررایانه با ۱۴۴۰ هسته پردازشی قادر است در ده دقیقه راه رفتن را به یک ربات شبه انسان آموزش دهد در حالی که این زمان در الگوریتم های گذشته به ده ساعت نیز می رسد.

ناگفته نماند که هنوز راه طویلی برای بهره گیری از روش «بلک باکس» در هوش مصنوعی داخل جهان حقیقی وجود دارد اما با این حال پس از فراگیر شدن آن، اپراتورهای شبکه های عصبی می توانند در عوض تمرکز روی آموزش سیستم های خود، زمان بیشتری را صرف توسعه آن کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato