مدیرعامل پر حاشیه بلک بری در سمت خود باقی می ماند

مدیرعامل پر حاشیه بلک بری در سمت خود باقی می ماند

با آن که کمپانی بلک بری تحت مدیریت «جان چن» (John Chen) روزگار چندان خوشی را تجربه نکرده و حتی ناچار شد امتیاز تولید موبایل های هوشمندش را به شرکت های دیگری واگذار کند، اما به نظر می رسد بزرگترین سهامداران این کمپانی هنوز به او اعتماد دارند.

آن طور که به نظر می رسد شرکت سرمایه گذاری «Fairfax» به عنوان بزرگترین سهامدار کمپانی کانادایی بلک بری اعتماد زیادی به چن دارد. بر اساس گزارشی که این شرکت سرمایه گذاری به تازگی در اختیار سهامداران خود گذاشته، از تصمیم جدید بلک بری برای اعطای امتیاز تولید موبایلش به چند شرکت آسیایی استقبال شده و از آن به عنوان روشی مطمئن برای کسب درآمد نام برده شده است.

نقطه قوت قرارداد فوق آن است که بلک بری از فروش هر دستگاه موبایلی که توسط این سازنده ها و تحت برندش انجام گیرد سهم خواهد برد، بدون این که نگران تامین قطعات اولیه و چرخه توزیع باشد. در عوض مهندسین این شرکت می توانند بدون دغدغه روی ارائه نرم افزار غنی برای این موبایل ها تمرکز کنند.

از دیدگاه Fairfax این تغییر مسیر از تولید سخت افزار به تامین نرم افزار بهترین تصمیمی است که جان چن می توانست برای خروج از بحران و ورود به مرحله سوددهی اتخاذ کند.

باید تا چند روز آینده و موعد برگزاری جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ بلک بری منتظر ماند تا از تاثیر واقعی این تصمیم در اعداد و ارقام سود و درآمد آگاه شد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato