سال 2021 زمان تردد اولین ب ام و خودران در خیابان ها

سال 2021 زمان تردد اولین ب ام و خودران در خیابان ها

کمپانی آلمانی ب ام و قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ اتومبیل های کاملا خودران را روانه خیابان ها کند. آقای المار فیکنشتاین (Elmar Fickenstein) معاون ارشد بخش توسعه اتومبیل های خودران این کمپانی در این باره گفته: "ما در صدد هستیم تا سال ۲۰۲۱ اتومبیل های خودران سطح ۳، ۴ و ۵ را به خیابان ها بفرستیم."

چنانچه پیگیر اخبار تکنولوژی خودران بوده باشید، حتما می دانید که در سطح ۳ راننده باید تمرکز خود را به هدایت خودرو معطوف کند؛ به عبارت دیگر در این سطح اتومبیل نمی تواند به صورت کاملا مستقل در مسیر پیش رو حرکت نماید.

در سطح ۴ و ۵ امکان رانندگی بدون نیاز به توجه راننده فراهم شده و اتومبیل های حاضر در این سطح می توانند بصورت خودکار در جاده حرکت کنند. به دلیل تفاوت های تکنولوژیک گسترده، جهش از سطح ۳ به سطوح ۴ و ۵ بسیار سخت بوده و نیازمند بهره گیری از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته است.

برای دستیابی به تکنولوژی کاملا خودران و توسعه نرم افزار مربوطه باواریایی ها با کمپانی های اینتل و موبایل آی وارد همکاری شده اند. در این بین مهندسین ب ام و نیز وظیفه توسعه سیستم های کنترلی و سیستم های امنیتی را بر عهده گرفته اند. طبق برنامه ریزی های انجام شده، ناوگانی از سدان فول سایز و لوکس سری ۷ با تکنولوژی خودران تا پایان سال ۲۰۱۷ وارد مرحله تست خیابانی خواهند شد. آن طور که ب ام و قبلا نیز اعلام کرده، اتومبیل های خودران این شرکت با برند iNext ارایه می شوند.

شایان ذکر است که بسیاری از شرکت های دانش بنیان و خودروسازان مطرح بین المللی در حال تحقیق و توسعه برای تولید اتومبیل های خودران در سال های آتی هستند.

از جمله این شرکت ها می توان به کمپانی های فورد، ولوو، مرسدس بنز، ب ام و، اوبر و بوش اشاره کرد. کمپانی تسلا نیز جزو پیشگامان این تکنولوژی محسوب می شود و سامانه اتوپایلوت آن قابلیت هدایت خودرو را در اتوبان و جاده های اصلی دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato