ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با سامانه استعلام گمرک از قاچاق نبودن موبایل خود مطمئن شوید

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد پایگاه اینترنتی استعلام شناسه بین المللی تلفن همراه و سامانه پیامکی 30008887 تنها مراجع معتبر برای تشخیص موبایل های قاچاق به شمار می روند. برای استفاده از این سامانه، کافیست ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۰

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد پایگاه اینترنتی استعلام شناسه بین المللی تلفن همراه و سامانه پیامکی 30008887 تنها مراجع معتبر برای تشخیص موبایل های قاچاق به شمار می روند.

برای استفاده از این سامانه، کافیست شماره شناسه بین المللی 15 رقمی یا همان کد IMEI دستگاه را وارد کرده و سپس منتظر پاسخ پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک باشید تا وضعیت تلفن همراه مشخص شود. البته سیستم مورد بحث فقط در مورد دستگاه هایی عمل می کند که از ابتدای سال جاری وارد کشور شده اند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران معتقد است سامانه ثبت و دریافت شماره سریال موبایل های وارداتی، از دستاوردهای سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است که در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و با اجرایی شدن آن گامی در مبارزه با قاچاق کالا برداشته خواهد شد.

بر اساس این طرح، تمامی وارد کنندگان مجاز تلفن همراه باید شناسه بین المللی دستگاه های وارداتی خود را اعلام کرده و در این سامانه ثبت نمایند. البته هنوز مشخص نیست آیا موبایل هایی که از این آزمون سربلند بیرون نیایند، در شبکه های مخابراتی کشورمان قابل استفاده خواهند بود یا اینکه طرح رجیستری به دست فراموشی سپرده شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
  • Ali kjh
    Ali kjh | ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

    من که می‌دونم گوشیم قاچاقه و خیلی هم خوشحال هستم از این موضوع.
    چون می‌دونم الکی ۲۰۰ ۳۰۰ تومن بیشتر پول ندادم واسه یه به اصطلاح گارانتی که هیچ خدماتی هم نداره.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی