پژو 2008؛ هر آنچه باید در مورد کراس اوور جدید ایران خودرو بدانید

پژو 2008؛ هر آنچه باید در مورد کراس اوور جدید ایران خودرو بدانید

قرارداد ایران خودرو با پژو برای ساخت نسل تازه ای از خودروهای این شرکت به فاصله اندکی پس از امضای برجام نهایی شد، اما همانطور که اکثر کارشناسان صنعتی پیش بینی می کردند برای چیدن نخستین میوه این قرارداد به زمانی بیش از یکسال نیاز بود و حالا در حدود ۱.۵ سال بعد پس از تصویب برجام، شاهد عرضه نخستین سری از پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول مشترک پژو و ایران خودرو هستیم.

طراحی همگام با بازار جهانی

با توجه به سابقه قراردادهای خودرویی، می توان گفت که در اغلب موارد خودروسازان خارجی موفق به غالب کردن مدل های قدیمی خود به خودروسازان داخلی شده اند اما اینبار پژو قصد دارد تا حداقل برای حفظ ظاهر و نشان دادن تغییر رفتارش، محصولی به روز را راهی بازار کند.

پژو ۲۰۰۸ ظرف ماه های گذشته در بازار جهان مورد به روز رسانی و فیس لیفت جزئی قرار گرفت و حالا همین مدل فیس لیفت شده قرار است در ایران خودرو مونتاژ شود.

البته با توجه به چرخه حیات خودروها در بازار جهان و مقایسه آن با عمر بی پایان آن ها در بازار ایران، کمی بعید به نظر می رسد که همزمان با خروج ۲۰۰۸ از بازار های اروپایی، شاهد جایگزین شدن آن در بازار ایران نیز باشیم.

پلت فرم مشترک با پژو ۲۰۶

پژو ۲۰۰۸ مانند پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۸ بر روی کوچکترین پلت فرم مشترک پژو سیتروئن موسوم به PSA PF1 شکل گرفته است، در واقع پژو ۲۰۶ به عنوان اولین خودرو طراحی شده روی این پلت فرم، تحولی در محصولات پژو سیتروئن به حساب می آمد و راه این خودرو تاکنون ادامه داشته است.

البته ۲۰۰۸ محصول سال ۲۰۱۳ است و طبیعتا تفاوت های ساختار و به خصوص ایمنی زیادی نسبت به پژو ۲۰۶ مربوط به سال ۱۹۹۸ دارد اما می توان گفت که با توجه به یکسان بودن مهندسی دو خودرو، اجزای زیر بندی و ساختار فنربندی تمامی خودروهای شکل گرفته بر روی این پلت فرم بسیار به یکدیگر نزدیک است و از همین روست که ۲۰۰۸ نیز مانند ۲۰۶ از فنربندی مک فرسون برای چرخ های جلو و اکسل عرضی به همراه بازوهای دنباله ای در چرخ های عقب سود می برد که البته فنربندی چندان پیشرفته و کاملی در سال ۲۰۱۷ به حساب نمی اید.

به همین دلیل نیز بسیاری از نشریات خارجی از هندلینگ و کیفیت سواری پژو ۲۰۰۸ نسبت به رقبای نامدار خود ایراد گرفته اند.

هم سایز رنو کپچر

همانطور که از تصاویر مشخص است، پژو ۲۰۰۸ خودرو چندان بزرگی نیست و تقریبا یک هاچ بک کراس یا به عبارت دیگر یک کراس اوور کامپکت به حساب می آید.

ابعاد و اندازه های پژو ۲۰۰۸ دقیقا با رنو کپچر یکسان است و اندگی از سنگ یانگ تیوولی کوچکتر به نظر می رسد، از این رو نباید از ۲۰۰۸ انتظار خودرویی در ابعاد و جثه سوزوکی ویتارا را داشته باشید.

برای مقایسه بهتر در تصاویر می توانید ابعاد و اندازه های مربوط به ۲۰۰۸ را با ۲۰۶ + (۲۰۷ در بازار ایران) مقایسه کنید.

فاصله از زمین یکسان با رنو ساندرو

رنو ساندرو اتوماتیک با قیمتی در حدود ۵۰ میلیون تومان، تنها ۵۰ درصد پژو ۲۰۰۸ (با قیمتی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان) ارزش گذاری شده است، اما اگر به دنبال یک خودرو شهری با حال و هوای کراس اوور می گردید، باید بگوییم که تفاوت چندانی بین این دو خودرو وجود ندارد و حتی ساندرو استپ وی اندکی از پژو ۲۰۰۸ مرتفع تر است.

موتور طراحی شده توسط ب ام و

این گمانی زنی وجود داشت که ایران خودرو بخواهد ۲۰۰۸ را با موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی در حدود ۱۲۰ اسب بخار راهی بازار کند اما طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی بزرگترین خودروساز خاورمیانه، به نظر می رسد که نهایتا تصمیم به ارائه مدل توربو با قدرتی در حدود ۱۶۳ اسب بخار شده است.

این پیشرانه از سری پیشرانه های مشترک بین پژو سیتروئن و مینی محسوب می شود که روزگاری با یاری ب ام و طراحی شده است، با این حال علیرغم قدرت و گشتاور خوب (۲۴۰ نیوتن متر) باید گفت که حساسیت این موتور نسبت به کیفیت سوخت مانند سایر موتورهای توربو بالاست و خریداران باید در زمینه نگهداری از این پیشرانه حساسیت بیشتری به خرج دهند.

مشخصات فنی نزدیک به DS6

با توجه به موتور ۱.۶ لیتری توربو و گیربکس شش سرعته اتوماتیک، می توان گفت که مشخصات موتور و گیربکس پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان درست مانند DS6 است که بیش از ۲۴۰ میلیون تومان قیمت دارد.

البته DS6 در واقع یک کلاس از پژو ۲۰۰۸ بزرگتر است و بر روی پلت فرم بزرگتری از محصولات پژو سیتروئن ساخته می شود اما در مجموع جالب است که تفاوت فنی چندانی بین مشخصات دینامیکی این دو خودرو وجود ندارد.

فضای داخلی مناسب

پژو ۲۰۰۸ به لطف قابلیت تا کردن صندلی های عقب می تواند فضای بار بسیار وسیعی را در اختیار شما قرار دهد، همچنین طراحی کلی داشبورد و مجموعه پشت آمپر طبق سنت قدیمی فرانسوی ها کمی عجیب و غریب انجام شده است اما جالب و تاثیر گذار به نظر می رسد، هرچند که طراحی مجموعه نشان گرها چندان زیبا نیست.

با این حال می توان گفت که فضای داخلی ۲۰۰۸ برای ۴ یا ۵ نفر نسبتا مناسب است و حداقل از هاچ بک های ساخته شده روی همین پلت فرم بزرگتر به نظر می رسد.

امکانات رفاهی مجهول

با توجه به قیمت جهانی مدل ۱۶۵ اسب بخاری پژو ۲۰۰۸ (موسوم به THP) تعیین قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان برای این مدل بسیار دور از ذهن به نظر می رسید، از این رو حالا که ایران خودرو قصد دارد تا حداقل سری نخست پژو ۲۰۰۸ را با چنین قیمتی عرضه کند، به نظر می رسد که باید منتظر حذف شدن بسیار از امکانات در نسخه پایه پژو ۲۰۰۸ باشیم.

توانایی آفرود ضعیف

پلت فرم PF1 اساسا امکانی برای توسعه مدل های چهار چرخ متحرک و دو دیفرانسیل را ارائه نمی دهد، از این رو ۲۰۰۸ هم مانند تمامی دیگر خودرهای ساخته شده بر روی این پلت فرم، صرفا به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می شود.

با توجه به این مسئله و استفاده از تایرهای چهارفصل و نامناسب برای آفرود، می توان گفت که توانایی پیمایش خارج از جاده ای ۲۰۰۸ در حد و اندازه خودروهای سواری است و تنها مزیت این مدل نسبت به سایر خودروها می تواند ۲ الی ۵ سانتی متر فاصله بیشتر پژو ۲۰۰۸ نسبت به سطح زمین باشد.

قیمت گذاری رقابتی

در شرایطی که حتی قیمت رنو داستر تک دیفرانسیل نیز از ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر شده است، با توجه به یورش کراس اوور های چینی در این بازه قیمتی و نبود رقیب اروپایی برای پژو ۲۰۰۸، می توان گفت که پژو ۲۰۰۸ نسبت مناسبی را بین مشخصات فنی و قیمت ارائه می دهد و اگر از نظر آپشن نیز بتواند شرایط رقابتی خود را حفظ کند، احتمالا برای بسیاری افراد ارزنده ترین انتخاب ۱۰۰ میلیونی موجود در بازار خواهد بود.

بازار سیاه تضمینی

سابقه ایران خودرو و سایپا در زمینه رعایت نکردن نسبت صحیح بین عرضه و تقاضا، به قدمت تاریخ این دو شرکت است. چنین کاری به شکل معمول به تشکیل بازار سیاه منجر می شود و از آنجا که خیل عظیمی از دلالان مشتاق و شبکه نمایندگی های فروش ایران خودرو از این قضیه منتفع می شوند، کاملا قابل پیش بینی است که بازار سیاه گریبان پژو ۲۰۰۸ را نیز بگیرد.

پیش بینی سود ناشی از دلالی پژو ۲۰۰۸ چندان ساده نیست ولی بسته به حجم عرضه در پیش فروش نخست، بعید نیست که سودی ۱۵ الی ۲۰ میلیونی در انتظار دلالان گرامی باشد.

همین امر فروش بسیار سریع سری نخست ۲۰۰۸ را نیز تضمین می کند، از این رو ایران خودرو نگرانی چندانی بابت بازاریابی یا پیش فروش پژو ۲۰۰۸ ندارد.

بنابراین به نظر می رسد که فروش کراس اوور های چینی تا حد زیادی تحت تاثیر پژو ۲۰۰۸ قرار گیرد اما در عین حال با توجه به میانگین سطح درآمد عموم افراد جامعه، پژو ۲۰۰۸ نخواهد توانست تا موفقیت خودرویی نظیر ۲۰۶ را در بازار ایران تکرار کند و احتمالا در بلند مدت اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای پژو ۲۰۰۸ کاهش می یابد.

به روز رسانی: درز قیمت نهایی به رسانه ها

پس از شروع پیش فروش پژو ۲۰۰۸ در اولین روزهای تابستان و عدم اطلاع رسانی شفاف ایران خودرو در مورد قیمت فروش نقدی آن، سرانجام رسانه ها توانستند براساس اطلاعات موجود در پس زمینه وب سایت ایران خودرو به قیمت این خودرو دست یابند، بر این اساس ایران خودرو برای ثبت نام سری اولیه پژو ۲۰۰۸ قیمتی در حدود ۱۰۴ میلیون تومان (۱۰۳.۹۰۰) را در نظر گرفته است و البته این احتمال وجود دارد که مدل های تحویلی مشتریان برای ماه ها و سال های آتی (۹۷) با افزایش قیمت نیز مواجه شود.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato