برنامه گوگل برای پشتیبانی دوربین های 360 درجه از سرویس «Street View»

برنامه گوگل برای پشتیبانی دوربین های 360 درجه از سرویس «Street View»

گوگل اخیراً گواهینامه های استانداردی با عنوان «استریت ویو ردی» (Street View ready) را رونمایی کرده که برای دوربین های ۳۶۰ درجه امکان به اشتراک گذاری محتوای به ثبت رسیده با خانواده و دوستان را مهیا می کند. غول جستجوی آنلاین در همین رابطه عنوان کرده که بیست دوربین با گواهینامه های استاندارد تازه در سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد.

گفتنی است کاربران با در اختیار داشتن یکی از این محصولات قادر خواهند بود تا اپلیکیشن Street View را دانلود کرده و به تولید محتوای قابل تعامل به هنگام راه رفتن، دویدن و حتی رانندگی بپردازند. پس از آن گوگل هر فریم از ویدیوهای ثبت شده شما را به هم متصل کرده تا تجربه ای همانند قابلیت Stree View از آن استخراج کند و به صورت آنلاین منتشر کند.

لازم به ذکر است تمام دوربین های ۳۶۰ درجه ای که قرار وارد بازار شوند، یکی از چهار استاندارد تازه گوگل را با خود به همراه خواهند داشت. دستگاه های مبتنی بر Street View mobile-ready می توانند به کاربر خود امکان ارسال محتوا به صورت مستقیم از طریق اپلیکیشن موجود در اسمارت فون دهند در حالی که دوربین های  Street View auto-ready برای تولید محتوا به هنگام رانندگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

گوگل از عرضه بیست دوربین ۳۶۰ درجه با گواهینامه های استاندارد Stree View ready خبر می دهد

علاوه بر آنها استانداردی با عنوان Street View VR-ready وجود دارد که به دوربین قابلیت جمع آوری هندسه را علاوه بر ثبت تصاویر ۳۶۰ درصجه خواهد داد و همچنین گجت های مبتنی بر Street View workflow-ready هم به یک ابزار انتشار مجهز هستند که به کاربر امکان آپلود مستقیم محتوا روی حساب کاربری «استریت ویو» می بخشد.

ناگفته نماند در میان کمپانی هایی که قرار است محصولات خود را با استانداردهای تازه گوگل روانه بازار کنند، نام سامسونگ و گوپرو هم در کنار بقیه شرکت ها به چشم می خورد. متأسفانه هم اکنون اطلاعاتی پیرامون بازه زمانی عرضه محصولات فوق در دسترس نیست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato