گجتی برای هوشمند کردن کلاه ایمنی و ارسال پیام های اورژانسی در مواقع لزوم

گجتی برای هوشمند کردن کلاه ایمنی و ارسال پیام های اورژانسی در مواقع لزوم

گجتی برای هوشمند کردن کلاه ایمنی و ارسال پیام های اورژانسی در مواقع لزوم

موتور سواری همیشه خطرات و مشکلات خاص خود را داشته و هر ساله بسیاری از افراد جان خود در حوادث مربوط به این وسایل نقلیه از دست می دهند؛ اتفاقاتی که ممکن است با یک چراغ ترمز و یا وسیله هشدار دهنده کاملاً رفع شوند.

حالا استارتاپی با نام «Parisian» در فرانسه موفق به ساخت گجتی با نام «Cosmo Connected» شده که می تواند کلاه ایمنی موتورسواران را به یک وسیله هشدار برای دیگر رانندگان بدل کند. بر همین اساس گجت مورد اشاره از سنسورهای شتاب سنجی بهره می برد که به هنگام کاهش سرعت، سبب روشن شدن LEDهای موجود روی بدنه آن می شوند.

گفتنی است هشدار دهنده «Cosmo Connected» که دارای پوششی مقاوم در برابر نفوذ مایعات است، تنها ۱۵۰ گرم وزن داشته و از طریق خاصیت آهنربایی و چسب های دو سویه، به کلاه ایمنی متصل می شود. همچنین باتری ۹۰۰ میلی آمپر ساعتی هم در داخل آن تعبیه شده که می تواند هشت ساعت عملکرد مداوم گجت را تضمین کند.

سنسورهای شتاب سنج و ژیروسکوپ به کار رفته در Cosmo Connected می تواند جان موتورسواران را نجات دهد
همچنین لازم به ذکر است «Cosmo Connected» علاوه بر سنسور شتاب سنج، از یک ژیروسکوپ هم برخوردار بوده که می تواند تصادفات احتمالی را شناسایی کرده و پیام های اورژانسی حاوی موقعیت جغرافیایی را از طریق تلفن همراه به سه مخاطب از پیش تعیین شده ارسال کند.

ناگفته نماند دستگاه مذکور هم اکنون در داخل وبسایتجمع سپاری Kickstarter قرار گرفته و پیش بینی می شود با قیمت ۱۲۹ دلار برای نسخه معمولی، ۱۶۲ دلار برای سیلور ادیشن و ۲۷۰ دلار برای نمونه ساخته شده از فیبر کربن عرضه شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل