جزییات جدیدی از پیشرانه شاسی بلند لامبورگینی منتشر شد

حدود ۵ سال پیش و در سال ۲۰۱۲ بود که لامبورگینی از یک شاسی بلند کانسپت به نام اوروس رونمایی کرد. بعد از دریافت چراغ سبز برای رسیدن به مرحله تولید، اطلاعات چندان زیادی از این خودرو به بیرون درز نکرده؛ اما با نزدیک شدن به زمان تولید و تحویل برخی از مشخصات فنی آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

آقای استفانو دومنیکالی مدیر این کمپانی ایتالیایی در گفتگویی که با یکی از سایت های خودرویی انجام داده، اشاره کرده که نیروبخش اوروس یک پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو با حدود ۶۴۰ اسب بخار قدرت خواهد بود. اما آیا این میزان برای خودرویی که مدت ها منتظر آن بوده ایم، کافیست؟

اول اینکه باید در نظر داشته باشیم موتور اوروس توسط پورشه توسعه یافته و در نسل دوم پانامرا توربو نیز به کار گرفته شده است. ثانیا با توجه به وجود نسخه پانامرا توربو S E-Hybrid که به خاطر خروجی ۶۷۱ اسب بخاری یکی از قدرتمندترین سدان های لوکس محسوب می شود، ارایه نسخه هیبریدی اوروس نیز با این پیشرانه دور از انتظار نیست. بنابراین می توان گفت که اوروس در هر دو نسخه بسیار توانمند خواهد بود.

انتظار می رود نسخه تولیدی اوروس در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ که در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد، در معرض دید عموم قرار گیرد؛ فروش این خودرو نیز  احتمالا از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.

بر اساس اطلاعات موجود، اوروس از پلتفرم مشترکی با بنتلی بنتایگا بهره برده و به یک گیربکس هشت سرعته خودکار مجهز شده است. اگر چه هنوز درباره نحوه مدیریت گشتاور حرفی به میان نیامده، اما می توان حدس زد که برای دستیابی به هندلینگ مناسب و داشتن خصوصیاتی اسپورت حداقل ۶۰ درصد از نیروی موتور به چرخ های عقب ارسال خواهد شد.

طبق صحبت های آقای دومنیکالی قیمت پایه اوروس کمی پایین تر از ۲۰۰ هزار یورو خواهد بود. این شاسی بلند هیجان انگیز که سومین محصول لامبورگینی بر روی خط تولید خواهد بود، به احتمال زیاد مشتریان جدید زیادی را به سمت نمایندگی های این کمپانی روانه خواهد کرد.

 

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟