یک کامپیوتر Apple-1 سالم با قیمت ۱۳۰ هزار دلار فروش رفت

یک کامپیوتر Apple-1 سالم با قیمت ۱۳۰ هزار دلار فروش رفت

کامپیوترهای قدیمی همیشه مورد استقبال برخی کلکسیون دارها بوده اند، مخصوصاً که آن رایانه محصولی از اپل باشد که حدوداً چهل سال از عمر آن گذشته و هنوز هم کار می کند.

بر اساس خبرهایی که امروز منتشر شده، در خلال یک مزایده برگزار شده در شهر کلن آلمان، یکی از دویست کامپیوتر Apple-1 تولید شده توسط استیو جابز و استیو وزنیاک با قیمت ۱۳۰ هزار دلار به فروش رسیده است.

کامپیوتر مذکور متعلق به «John Dryden»، مهندس نرم افزار اهل کالیفرنیا بوده و او در این باره گفته «Apple-1 یکی از نخستین فرصت ها برای داشتن یک کامپیوتر واقعی بود.»

این کامپیوتر یکی از دویست رایانه ای است که حدوداً چهل سال پیش تولید شده بود

گفتنی است Apple-1 با رسید خرید اصلی برای مادربورد و دستگاه ضبط کاست، دستور العمل کار با آن و حتی یادداشت هایی از مکالمات تلفنی میان جابز و وزنیاک در سال ۱۹۷۷ به فروش رسیده است. همچنین بد نیست بدانید که اپل هیچگاه وسایلی دیگری را با کامپیوترهای خود عرضه نمی کرد و کاربر مجبور بود کیبورد، مانیتور و ضبط کاست را خود به صورت جداگانه تهیه کند.

ناگفته نماند که پیشتر در سال ۲۰۱۴ هم یک دستگاه کامپیوتر Apple-1 در جریان مزایده بونامز با قیمت ۹۰۵ هزار دلار به فروش رسیده بود و اخیراً در سال گذشته میلادی، یکی از علاقه مندان توانست در مزایده مؤسسه خیریه CharityBuzz، با صرف مبلغ ۸۱۵ هزار دلار یکی از دویست کامپیوتر Apple-1 را خریداری کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato