رنو زویی؛ پیشتاز بازار خودروهای الکتریکی در اروپا

رنو زویی؛ پیشتاز بازار خودروهای الکتریکی در اروپا

در  بخش یک چهارم اولیه سال ۲۰۱۷ میلادی میزان فروش وسایل نقلیه الکتریکی در اروپا با رشدی ۳۷ درصدی به ۲۱۲ هزار دستگاه رسیده است.

در این میان مدل های هیبریدی بیشترین رشد را با ۶۱ درصد داشته اند، رقمی در حدود ۱۱۱ هزار دستگاه مربوط به این دست از خودروها است.

وسایل نقلیه پلاگ هیبریدی و تمام الکتریکی نیز با رشد ۲۹ درصدی  تا به این جای کار ۴۷ هزار دستگاه از آن ها به فروش رسیده است. چنین رقمی در بازار آمریکا نیز بدست آمده و در حدود ۴۰ هزار خودروی تمام الکتریکی است. بازار آمریکا در حدود ۱۶ درصد از بازار اروپا بزرگ تر است.

با توجه به آمارهای منتشر شده رنو زویی با اختلاف پر فروش ترین وسیله نقلیه تمام الکتریکی بوده است و نیسان لیف، بی ام و i3، تسلا مدل S و...در رتبه های بعدی حضور دارند.

بزرگ ترین بازار فروش زویی در کشور مادر یعنی فرانسه است. همیشه برندهای فرانسوی در بازار این کشور فروش بسیار خوبی را تجربه کرده اند، اما دو برند سیتروئن و پژو تقریبا حرف خاصی در این بخش از بازار ندارند و قافیه را به کلی به رنو باخته اند.

نکته جالب توجه حضور هیوندای ایونیک در این لیست است که با توجه به این که خودروی تازه ای به شمار می رود، فروش بسیار خوبی تا به اینجای کار را تجربه کرده است.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato