اپلیکیشن Files در اپ استور رؤیت شد؛ آیا مدیریت فایل به iOS 11 می آید؟

رویداد بزرگ توسعه دهندگان اپل در سال 2017 به نام WWDC تا ساعتی دیگر آغاز می شود و سران این کمپانی به روی صحنه می روند تا از آخرین دستاوردهایشان پرده بردارند. در این میان، اپلیکیشنی به نام Files در اپ استور برای سیستم عامل iOS مشاهده شده که اگرچه جزئیات زیادی ندارد، اما ظاهراً جزئی از سیستم عامل iOS 11 بوده و آیکنی به شکل فولدرهای macOS دارد.

محتمل ترین فرضیه برای حضور اپلیکیشن فوق در اپ استور، این است که اپل قصد دارد رویکرد iOS در مدیریت فایل ها را دستخوش تغییرات اساسی نماید. از زمانی که آیفون اصلی در سال 2007 معرفی شد، موبایل های این کمپانی فایل ها را تا جای ممکن از دسترس کاربران دور ساخته اند و مدیریت اسناد را به اپلیکیشن های اختصاصی و خدمات ابری محول نمودند.

مدیریت فایل در iOS می تواند بهره وری آیپد ها را تا حد زیادی ارتقاء دهد

اپلیکیشن کنونی iCloud Drive چیزی شبیه ساختار فایل را به نمایش می گذارد، اما فایل ها باید روی iCloud ذخیره شده باشند. در مقابل، سیستم عامل اندروید مدیریت فایل کامل را هم به صورت محلی و هم از طریق ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی کلاود در اختیار کاربران قرار می دهد. اپل در سال جاری قصد دارد از طریق بهینه سازی های متعدد، بهره وری آیپدها را بالا ببرد و به نظر می رسد مدیریت فایل در iOS یکی از بدیهی ترین گزینه های پیش روی آنهاست.

به هر حال برای اطمینان از کارکرد اپلیکیشن جدید Files چاره ای نداریم جز اینکه تا ساعت 21:30 به وقت تهران و آغاز کنفرانس WWDC 2017 منتظر بمانیم. با این حال، جا دارد جمله ای از استیو جابز فقید خطاب به «والتر موسبرگ» و «کارا سویشر» را نیز یادآور شویم: «نهایتاً سیستم مدیریت فایل به اپلیکیشنی مختص کاربران حرفه ای بدل می شود و افراد عادی هیچگاه نیازی بدان نخواهند داشت.»

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟