نگاهی نزدیک تر به کنترل سنتر در iOS 11

نگاهی نزدیک تر به کنترل سنتر در iOS 11

اپل در رویداد WWDC اخیر از تازه ترین سیستم عامل آیفون ها و آیپدهای خود با نام iOS 11 رونمایی کرد که تغییراتی را با خود دنبال داشت. اما یکی از مهم ترین بهبودهای صورت گرفته، بازطراحی کنترل سنتر است؛ بخشی که از سال ۲۰۱۳ و با معرفی iOS 7 به دیوایس های اپل راه یافت.

گفتنی است کنترل سنتر تازه همانند نسخه های گذشته iOS، با کشیدن انگشت از پایین نمایشگر به سمت بالا ظاهر می شود.

اما مهم ترین تغییر صورت گرفته در کنترل سنتر iOS 11 این است که هم اکنون تمام دکمه ها و تنظیمات در قالب یک صفحه نمایان می شود و به عنوان مثال دیگر نیازی به سوایپ کردن برای مشاهده کنترل های پخش موسیقی نیست.

همچنین باید اشاره کرد که اسلایدرهای مربوط به نور نمایشگر و ولوم صدا بر خلاف گذشته به صورت عمودی کنترل می شوند. علاوه بر آن اپل از فناوری فورس تاچ هم نهایت استفاده را کرده و به عنوان مثال با فشردن بیشتر کلیدهای بخش اتصالات، تعداد بیشتری از آنها نمایش داده می شوند.

لازم به ذکر است یکی دیگر از بهبودهای صورت گرفته در کنترل سنتر جدید، قابلیت شخصی سازی بیشتر آن است. برخی المان ها مانند اسلاید نور صفحه نمایش، ولوم صدا، کلیدهای اتصالات و پنل پخش موسیقی ثابت هستند اما دیگر میانبرها قابل حذف بوده و حتی می توان مواردی دیگر از جمله یادداشت ها، آلارم، کورنومتر و بسیاری دیگر را بدان افزود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato