چری تیگو 7 در آستانه ورود به بازار؛ قیمت احتمالی و مشخصات فنی

چری تیگو 7 در آستانه ورود به بازار؛ قیمت احتمالی و مشخصات فنی

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان کارشو شرکت مدیران خودرو با نمایش محصولات چری آغاز گشته است ، در این بین نکته قابل توجه نمایش خودروی تیگو۷ برای اولین بار است، این خودرو که قرار است به زودی وارد بازار کشور گردد.

شرکت خودروسازی چری را میتوان نمونه اى از سمبل حرکت خودروسازان مستقل چینی در حرکت به سمت جهانی شدن و طراحی محصولات جدید نامید.
نزدیک به ٢ دهه پیش فعالیت این خودروساز در شهر ووهو چین آغاز شد و نخستین محصول این خودروساز چری کویین بود و در طول این مدت پیشرفت این برند به لحاظ تنوع و کیفیت تولید خوب بوده است.
کمپانی چری از سال ٢٠١۴ و با معرفی خودروهای کانسپت آلفا و بتا که به تولید مدلهای تیگو۵ و آریزو۵ انجامید سبک جدیدی را معرفى کرد. از سوی دیگر ارائه یک خودروی کانسپت جنجالی با نام TX که در نمایشگاه خودرو ژنو باعث شد توجه همه به این خودروساز جلب شود و این خودرو به عنوان بهترین خودروی کانسپت معرفی شد تا قدرت و آینده ى درخشان این خودروساز چینى به همه نشان داده شود.

با توجه به استقبال زیاد از این کانسپت تیم مهندسى و طراحى چرى که از مهندسان ماهر از کشورهاى مختلف تشکیل شده اند، تصمیم گرفت این خودرو را به تولید نهایى برساند و در آخر تیگو۷ طراحى شد.

تیگو ۷ از سیستم هاى جدید و پیشرفته اى براى موتور و سیستم انتقال قدرت بهره برده است. این خودرو داراى موتور ١/۵ لیترى توربوشارژر است که توسط شرکت اتریشى معروف AVL طراحى شده است.

این موتور مصرف سوخت بهینه اى دارد و ١۴٧ اسب بخار قدرت تولید مى کند. گیربکس این خودرو نیز دو کلاچه ۶ سرعته اتوماتیک است که توسط شرکت آلمانى گتراگ طراحى شده است. شرکت بریتانیایى لوتوس نیز وظیفه ى طراحى شاسى این خودرو را داشته است.

چری تیگو ۷ به لیست بلند بالایی از آپشن های رفاهی و ایمنی مجهز است که از جمله مهمترین آن ها می توان به ۶ عدد ایربگ (جلو-جانبی-پرده ایی)، سیستم پایداری الکترونیکی، ضد لغزش، کنترل سر بالایی و کنترل دینامیکی در کنار سقف پانامرا و دوربین ٣۶٠ درجه اشاره کرد.

شاخص ترین خودروها در این بخش بازار تا کنون کره ایی ها با دو مدل اسپورتیج و توسان از برندهای کیا و هیندای هستند که با توجه به اختلاف قیمت بیش از ۵٠ میلیون تومانی و طراحی و آپشن ها، و گارانتی مشابه می تواند رقابت سختی را با رقبای کره ایی داشته باشد.

با این توضیحات مشخص است که قیمت چری تیگو ۷ در ایران در بازه ای در حدود ۱۳۰ الی ۱۴۰ میلیون تومان قرار خواهد داشت و از این رو این محصول قرار است به عنوان پرچمدار خودروهای چری و مدیران خودرو ظاهر شود.

همچنین در نمایشگاه برج میلاد، شاسی بلند محبوب و پر فروش بازار ایران ، تیگو۵ نیز به نمایش در آمد ، این خودرو که در سال گذشته مدل فیس لیفت آن به بازار عرضه گردید و موفق به فروش نزدیک به ١۴ هزار دستگاه گردید یکی از پر فروش ترین شاسی بلندهای بازار ایران بود که در اینبار با رنگ قرمز جذاب به مشتریان نمایش داده شده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato