پتنت های جدید سامسونگ برای هدست Gear VR؛ پنل شفاف و مرکز خرید مجازی

پتنت های جدید سامسونگ برای هدست Gear VR؛ پنل شفاف و مرکز خرید مجازی

سامسونگ سال گذشته مدل جدیدی از هدست واقعیت مجازی Gear VR را به همراه کنترلر بی سیم معرفی کرد که تجربه بازی های VR را آسان تر و لذت بخش تر می کند. حالا این غول تکنولوژی کره ای پتنت هایی را در دفتر پتنت و ترِیدمارک ایالات متحده ثبت کرده که معرف لوازم جانبی جدیدی برای هدست واقعیت مجازی سامسونگ هستند.

نخستین تغییر، استفاده از پنل شفاف در قسمت جلویی هدست بوده که به کاربر اجازه می دهد در محیط مجازی، با استفاده از دوربین پشتی تلفن همراه، دنیای واقعی را به صورت تصویر در تصویر مشاهده کرده و یا از محیط پیرامون خود تصویر برداری کند. چنین تغییری باعث می شود کاربر آزادی عمل بیشتری داشته و با ایمنی بالاتری گام بردارد.

پنل مذکور ممکن است از شیشه، سرامیک شفاف، یاقوت کبود و یا پلاستیک ساخته شود و در چهار گوشه آن، حفره هایی برای تهویه هوا و جلوگیری از افزایش دمای موبایل تعبیه شده است.

پتنت دیگری نشان می دهد که سامسونگ قصد دارد ترَک پَد ماژولار جدیدی را، برای ورود دستورات و کنترل محتوای مجازی تولید کند. این ترَک پَد به عنوان یک ابزار جانبی، به سمت راست دستگاه و در همان قسمتی که موبایل به هدست متصل شده، وصل می شود.

با اینکه قابلیت اسکرول کردن همین حالا هم بدون نیاز به ابزار جانبی از طریق ترَک پَد موجود در هدست ممکن بوده، و کنترلر بی سیم و ترَک پَد جدید هم این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می دهند؛ به نظر می رسد سامسونگ هنوز متقاعد نشده و ابزار دیگری هم برای انجام وظیفه مذکور طراحی کرده است.

به عقیده سامسونگ اسکرول کردن بخش مهمی از تجربه واقعیت مجازی است

وسیله مورد بحث یک کلید چرخشی مانند کنترل کننده موج رادیو یا ولوم ضبط اتومبیل است، که از همان محل قبلی به هدست متصل شده و امکان اسکرول مداوم بدون محدودیت را فراهم می کند. ایده های سامسونگ برای اسکرول کردن تمامی ندارد و این شرکت در پتنت دیگری، یک ترَک پَد مجهز به ترَک بال (همانند گوی هایی که در موس های قدیمی به کار می رفتند) را نیز معرفی کرده است.

البته پتنت های سامسونگ محدود به لوازم جانبی سخت افزاری نمی شوند و این کمپانی، طرح های جالبی هم برای اپلیکیشن های واقعیت مجازی در آستین دارد.

یکی از این ایده ها، مرکز خرید مجازی است که به کاربران اجازه می دهد در میان مغازه ها قدم بزنند، محصولات مورد نظر خود را بردارند و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهند.

همچنین به نظر می رسد کمپانی کره ای در حال توسعه نرم افزاری است که بتواند تصویر دوربین پهپادها را به صورت زنده و پانوراما، در هدست واقعیت مجازی نمایش دهد.

در مجموع از آنجایی که تمام موارد بیان شده، فعلاً در حد پتنت هایی در دفتر ثبت پتنت ایالات متحده هستند، هنوز مشخص نیست کدام ایده به خط تولید سامسونگ راه پیدا خواهد کرد و برای اطلاع از سرنوشت پتنت های مورد بحث، باید تا رویداد بعدی سامسونگ منتظر بمانیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato