640 کیلومتر پیمایش با 9 دقیقه شارژ؛ خط و نشان فیسکر برای تسلا

640 کیلومتر پیمایش با 9 دقیقه شارژ؛ خط و نشان فیسکر برای تسلا

Henrik Fisker یکى از نوابق دنیاى طراحى خودرو است. بنابراین وقتى اعلام کرد که در حال کار کردن بر روى یک خودروى برقى کاملاً جدید است که تسلا مدل S را به چالش خواهد کشید همه منتظر ایده ى او بودند.

فیسکر براى اولین بار در اواخر سال ٢٠١۶ به این خودرو اشاره کرد. در حال حاضر اطلاعاتى از درباره ى این خودرو منتشر شده است.این خودرو پیشرفته ترین خودرو برقی جهان نامیده می شود چرا که با تنها ٩ دقیقه شارژ قادر به طى مسافت ۴٠٠ مایل (۶۴۰ کیلومتر) است که چندان تفاوتی با خودروهای بنزینی موجود در بازار ندارد.
این خودرو فیسکر EMotion نام دارد و اولین وسیله نقلیه اى است که توسط شرکت تازه تأسیس Fisker طراحى شده است. این خودرو یکى از دو خودرویى است که کمپانى قصد دارد تا در آینده ى نزدیک آنها را تولید کند.

خودرو دوم هنوز نام مشخصى ندارد ولى بر اساس گزارشات گرچه این خودرو در حد EMotion لوکس نخواهد بود، اما می تواند با قیمت گذاری مناسب، قسمت عمده اى از بازار را هدف خود قرار دهد.‏ EMotion بسیار زیبا طراحى شده است، ارتفاع کم و ابعاد متناسب EMotion سبب شده است خودرو از لحاظ آیرودینامیک حرف‎ های زیادی برای گفتن داشته باشد، اما چیزى که یک خودروى برقى به آن احتیاج دارد تا خودرو را هیجان انگیز کند، تکنولوژى است.

فیسکر ادعا مى کند که این خودرو مى تواند با یکبار شارژ ۴٠٠ مایل را طى کند( که به راحتى تسلا مدل S که با یکبار شارژ ٣۵٠ مایل را طى مى کند، شکست خواهد داد).

همچنین این خودرو داراى ویژگى خاصى است که باعث مى شود خودرو در مدت زمان باور نکردنى ٩ دقیقه کامل شارژ شود. در باترى این خودرو از تکنولوژى parent-pending استفاده شده و این باترى توسط محققان UCLA طراحى شده است.
حداکثر سرعت فیسکر موشن، ١۶١ مایل بر ساعت (نزدیک به ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت) است که رقم تحسین آمیزی در دنیای خودروهای برقی به حساب می آید.

فیسکر همچنین ادعا می ‌کند که خودرو EMotion به تمام تجهیزات مورد نیاز برای رانندگی خودکار مجهز خواهد شد. نرم ‌افزار رانندگی خودکار نیز توسط یکی از شرکای تجاری فیسکر توسعه و تولید می ‎‏شود که هنوز نام آن اعلام نشده است. همچنین قیمت و مشخصات فنی فیسکر EMotion از جمله دیگر مواردیست که باید برای مشخص شدن آن ها تا چند ماه آینده منتظر ماند.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato