توییتر برخی حساب های کاربری دولت ونزوئلا را مسدود کرد

توییتر برخی حساب های کاربری دولت ونزوئلا را مسدود کرد

چنانچه پیگیر اخبار بوده باشید حتماً مطلع هستید که اخیراً حساب کاربری توییتر متعلق به شبکه الجزیره برای لحظاتی به حالت تعلیق در آمده و سپس تعداد دنبال کنندگان آن با کاهشی قابل توجه رو به رو شده است. هم اکنون خبرهای تازه نشان می دهند که این شبکه اجتماعی در ونزوئلا هم دست به اقدامی مشابه زده و برخی حساب های کاربری مرتبط با دولت را مسدود کرده که همین امر خشم مادورو، رئیس جمهور این کشور را در پی داشته است.

گفتنی است مادورو در سخنرانی اش اذعان داشته که «توییتر ۱۸۰ اکانت مرتبط با دولت را بلاک کرده که از جمله آنها می توان به حساب کاربری ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی واقع در کاخ ریاست جمهوری اشاره کرد.»

توییتر حدود ۱۸۰ حساب کاربری مرتبط با دولت ونزوئلا را بلاک کرده است

اما باید گفت با وجود اقدامات صورت گرفته توسط توییتر، رئیس جمهور ونزوئلا خواهان تحریم توییتر نبوده و عنوان کرده که «مبارزه بر سر رسانه اجتماعی» بسیار مهم است. او تأکید کرده که دولت ونزوئلا با ایجاد ده هزار یا حتی تعداد بیشتری اکانت جدید، اقدام  کمپانی آمریکایی برای مسدود کردن هزاران اکانت توییتر در این کشور را جبران خواهد کرد.

لازم به ذکر است شبکه اجتماعی مورد بحث معمولاً حساب های کاربری را به دلایل مختلفی اعم از ترویج خشونت، هرزنامه ها یا مسائل امنیتی مسدود می کند اما هنوز مشخص نیست که دلیل بلاک کردن اکانت های دولت ونزوئلا توسط توییتر چه بوده و آیا این مسئله همیشگی است یا موقتی خواهد بود.

اما لازم است اشاره شود که بدون شک مسدود ساختن تعداد زیادی اکانت های مرتبط با مقامات و رسانه های دولتی، امری معمول نبوده و احتمالاً نقضی آشکار در قوانین توییتر به دست این حساب های کاربری صورت گرفته است. با این حال مشخص نیست که هدف شبکه اجتماعی مذکور از این اقدامات چه بوده و در نهایت به کجا ختم خواهد شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato