قابلیت تصویر در تصویر اندروید O به نسخه توسعه دهندگان گوگل کروم آمد

یکی از جذاب ترین قابلیت های اندروید O (که ممکن است نام نهایی آن Oreo یا Oatmeal Cookie باشد) پشتیبانی آن از ویدیوهای تصویر در تصویر محسوب می شود. درست مثل آیپد، به لطف این قابلیت کاربران اندروید هم می توانند بدون نیاز به متوقف کردن کار خود در دیگر اپلیکیشن ها به تماشای ویدیو در پنجره های شناور بپردازند.

همین حالا که مشغول نوشتن این خبر هستیم، بسیاری از اپلیکیشن های شخص ثالث موجود از این قابلیت پشتیبانی به عمل می آورند که از جمله آن ها می توان به یوتوب و مدیا پلیر VLC اشاره کرد. اما حالا باید نام یک اپلیکیشن دیگر را هم به این جمع اضافه کنیم، و آن هم چیزی نیست جز مرورگر گوگل کروم معروف.

همانطور که در اسکرین شات بالا ملاحظه می کنید، از این پس می توانید هنگام مرور وب با کروم ویدیوها را به شکل یک صفحه شناور از وبسایت ها جدا کرده و در هر جایی از صفحه اندروید که خواستید قرار بدهید.

برای دسترسی به این قابلیت کافیست که در مرورگر و هنگام پخش ویدیو روی دکمه اپلیکیشن های اخیر موبایل تان دو بار ضربه بزنید. با این کار کروم مینیمایز می شود اما پخش ویدیو در قالب یک پنجره شناور ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر فقط نسخه توسعه دهندگان گوگل کروم از این قابلیت پشتیبانی می کند، اما شک نداریم که چنین قابلیت مهمی را خیلی زود در نسخه اصلی مرورگر نیز خواهیم دید.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟