افشاگری جدید ویکی لیکس این بار CIA را هدف قرار داد

افشاگری جدید ویکی لیکس این بار CIA را هدف قرار داد

افشاگری جدید ویکی لیکس این بار CIA را هدف قرار داد

چند نفر در حال حاضر می دانند که شما کجا هستید؟ اعضای خانواده و دوستان؟ شاید هم همکاران؟ اگر شما در حال حاضر از ویندوز روی لپ تاپ یا پی سی خود استفاده می کنید، باید گروهی دیگر را هم به لیست اضافه کنید: CIA.

اسناد منتشر شده از سوی ویکی لیکس در سری افشاگری های سازمان CIA، شیوه جدیدی را شرح می دهد که با استفاده از آن آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا می تواند مکان جغرافیایی کامپیوترها و اشخاصی که از آن استفاده می کنند را شناسایی کند.

این آژانس کامپیوترها را به بدافزاری آلوده می کند که بعدها می تواند ببیند کدام شبکه های وای فای عمومی توانسته اند در چه زمانی به کامپیوتر وصل شوند، حتی قدرت سیگنال دهی نیز بررسی می شود.

از آنجا، بدافزار لیست گزینه های وای فای در دسترس را با دیتابیس شبکه های وای فای عمومی مقایسه می کند تا متوجه شود که دیوایس تقریبا کجا بوده.

این پروژه که ELSA نام دارد، مربوط به سال ۲۰۱۳ می شود و مخصوص کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ هایی می شود که ویندوز ۷ را اجرا می کنند. اما متخصصین می گویند که امکان وجود نسخه ای مخصوص برای هر نوع ویندوزی وجود دارد.

السا فقط روی ورک استیشن هایی با وای-فای روشن کار می کند که این تقریبا هر دستگاهی را شامل می شود. این پروسه شامل نصب بد افزار روی کامپیوتر مورد نظر، استفاده از بد افزار برای دسترسی به سنسور وای فای و بررسی شبکه های وای فای عمومی اطراف، دسترسی به مک آدرس هر شبکه و سپس مقایسه آن ها با دیتابیس های عمومی ارائه شده توسط مایکروسافت و گوگل می شود.

با مقایسه داده های مکانی و بررسی قدرت  سیگنال، بد افزار می تواند طول و عرض جغرافیایی حدودی دستگاه را ارزیابی کند. سپس داده های مورد نظر رمزگذاری می شود تا اینکه یک مامور CIA بخواهد از آن استفاده کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل