با جدیدترین موبایل هوشمند ساخته شده در کره شمالی آشنا شوید

با جدیدترین موبایل هوشمند ساخته شده در کره شمالی آشنا شوید

موبایل هوشمند جدیدی در کره شمالی توسعه پیدا کرده و معرفی شده که «Jindallae 3» (به معنای آزالیا - نوعی گیاه) نام دارد. این محصول توسط شرکت های داخلی خود کره شمالی طراحی و ساخته شده اما شباهت تقریباً زیادی هم به یک آیفون دارد.

اینطور که پیداست سیستم عامل این موبایل در داخل کره شمالی توسعه یافته اما شباهت نرم افزاری به iOS، غیر قابل انکار است. حتی طرح برخی از آیکون ها هم دقیقاً مشابه با آنچه در آیفون می بینیم است. برای مثال، آیکون تماس، پیامک، موسیقی و گالری. نگاهی داشته باشید به تصویر فوق.

بخش پایین دستگاه میزبان یک کلید فیزیکی هم است که مشخص نیست آیا در آن سنسور اثر انگشتی قرار دارد یا خیر. این قسمت یادآور موبایل های سال گذشته سری گلکسی است و گویی مهندسان کره شمالی، با قرار دادن آیفون و گلکسی در برابر خود، تلاش داشته اند تا بهترین قسمت ها از هریک از موبایل ها را درون دستگاه خود جای دهند.

این موضوع البته جای تعجبی هم ندارد. طراحان کره شمالی سال هاست که به کپی کردن محصولات مختلف، مخصوصاً محصولات اپل و ساختن نمونه های داخلی برای مردم کشور خود مشغول هستند. حتی چند ماه پیش، یک تبلت در کره شمالی معرفی شد که «آیپد» نام داشت.

طراحان کره ای به iMacهای اپل هم علاقه مند هستند و پیشتر تلاش داشته اند تا نمونه های وطنی آن را تولید کنند. این کامپیوترها البته از سیستم عامل تولید داخلِ «Red Star 3.0» بهره می برند که طراحی آن هم بی شباهت به OS X یا macOS امروزی نیست.

خبرگزاری «DPRK Today» کره شمالی که تصاویر و خبر معرفی این محصول جدید را منتشر کرده، از مشخصات و جزییات سخت افزای و فنی آن سخنی به میان نیاورده و صرفاً چند تصویر را به همراه نام و اطلاعاتی کلی بیان کرده است. در نتیجه، هنوز نمی دانیم که جدیدترین پرچمدار کره شمالی، از چه مشخصاتی بهره مند است.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato