یکی از بزرگ ترین مراکز مبادله بیت کوین هک شد

یکی از بزرگ ترین مراکز مبادله بیت کوین هک شد

بنابر گزارش های تازه، اخیراً یکی از بزرگ ترین مراکز مبادله بین کوین هک شده و اطلاعات بیش از ۳۰ هزار مشتری به خطر افتاده است. این مرکز که Bithumb نام داشته و در کره جنوبی واقع شده در حال همکاری با آژانس اینترنت و امنیت کشور کره جنوبی است تا وضعیت اطلاعات مشتریانی که می گویند پول خود را در این حمله از دست داده اند بررسی نماید؛ ضمناً گفته می شود که به زعم Bithumb، رمزهای عبور مشتریان در این حملات به سرقت نرفته است.

Bithumb از لحاظ میزان مبادلات ارزهای دیجیتالی در روز، یکی از پرمشغله ترین مراکز مبادله بیت کوین در جهان به شمار می رود و در حالی که پیشتر در جایگاه چهارم بزرگ ترین مراکز مبادلاتی قرار داشت، چهارشنبه اخیر توانست به جایگاه نخست برسد.

Bithumb در بیانیه ای گفته است که کامپیوتر کارکنانش مورد حمله قرار گرفته و سرورهای اصلی آن از هک در امان مانده اند:

پی سی کارمندان و نه سرور اصلی هک شده است. اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن و ایمیلی آدرس برخی از کاربران افشا شده است. با این همه، برخی از مشتریان پول خود را به خاطر استفاده از پسووردهای آسیب پذیر در مبادلات مالی الکترونیکی از دست داده اند.

در گزارش ها آمده که «میلیاردها» وون کره در این حمله به سرقت رفته است. برای آن که درک بهتری از میزان پول های ربوده شده داشته باشید، باید گفت هر یک میلیارد وون برابر با ۸۷۰ هزار دلار است. بنابراین حمله اخیر، در ابعاد به مراتب کوچکتری نسبت به برخی حملات قبلی، از جمله حمله Mt. Gox که به سرقت ۴۶۰ میلیون دلار بیت کوین در سال ۲۰۱۴ منجر شد، صورت گرفته است.

گفته می شود برخی از کاربران Bithumb نیز قربانیان فیشینگ بوده اند و پولشان توسط افرادی که به صورت تلفنی تماس گرفته و مدعی شده اند در Bithumb کار می کنند به سرقت رفته. در نهایت گفتنی است که طی چند وقت اخیر، تمایل به استفاده از بیت کوین، Ethereum و دیگر ارزهای دیجیتالی بسیار افزایش یافته و قیمت این ارزها، به بیشترین میزان خود رسیده است. به عنوان مثال هر سکه بیت کوین با قیمت ۲۵۷۸ دلار مبادله می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato