آیا مایکروسافت در حال توسعه یک موبایل ویندوزی جدید است؟

آیا مایکروسافت در حال توسعه یک موبایل ویندوزی جدید است؟

همان طور که می دانید تقریباً زمان زیادی از معرفی آخرین تلفن هوشمند مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل می گذرد و حالا خبر می رسد که مایکروسافت، در حال تست و توسعه یک نمونه اولیه از تلفن ویندوزی جدیدی در مقر اصلی خود در ردموند است.

البته در حال حاضر هیچ اطلاعی راجع به جزئیات فنی دستگاه مذکور در دست نیست و حتی هنوز مشخص نشده که آیا این وسیله یک تلفن همراه خواهد بود یا یک تبلت. اما با توجه به شرایط حاضر، به نظر می رسد که مایکروسافت برای پر کردن خلاء موجود در محصولات خود، بیشتر به توسعه یک تلفن همراه ویندوزی نیاز داشته باشد.

دستگاه جدید احتمالاً از خانواده سرفس نیست

شاید تصور کنید دستگاه مورد بحث همان «سرفس موبایل» مورد انتظار است که مدت هاست شایعه توسعه آن توسط مایکروسافت در وبسایت های مختلف منتشر می شود. اما باید بگوییم که بر اساس گزارش منابع آگاه در صنعت، قرار نیست موبایل جدید توسط تیم سرفس مایکروسافت توسعه یابد.

طبق اطلاعات موجود، طراحی و توسعه تلفن جدید به تیمی با مدیریت «الکس کیپمن» (سرپرست پروژه هولولنز مایکروسافت) سپرده شده که با توجه به این امر، احتمال حضور فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در موبایل بعدی مایکروسافت بسیار بالا به نظر می رسد.

گفتنی است بنا بر برخی از شایعات، شرکت ساکن ردموند قصد دارد دستگاه جدید خود را با استفاده از ویندوز ۱۰ مبتنی بر ARM توسعه دهد که اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد، موبایل ویندوزی بعدی مایکروسافت زودتر از سال ۲۰۱۸ به بازار نخواهد آمد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato