گوگل اپلیکیشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند را شناسایی می کند

گوگل اپلیکیشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند را شناسایی می کند

گوگل اپلیکیشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند را شناسایی می کند

الگوریتم یادگیری ماشینی جدید گوگل، قادر به شناسایی اپلیکیشن هایی است که به دنبال دسترسی یافتن به اطلاعاتی هستند که حتی نیازی به آنها ندارند. گوگل اخیراً در بلاگ پستی نوشته که اکثر اپلیکیشن های اندرویدی، صرفاً برای سرگرم کردن و یاری رساندن به ما طراحی شده اند و ما اطلاعاتی را دسترس شان قرار می دهیم که به آن نیاز دارند؛ به عنوان مثال، یک اپ دوربین، نیازمند دسترسی به سنسور دوربین و یک اپ جهت یابی، نیازمند دسترسی به سنسور GPS است.

اما اگر یک اپلیکیشن رنگ آمیزی، از شما بخواهد که به لوکیشن، کانکت ها، و میکروفون دسترسی داشته باشد، آن موقع تکلیف چیست؟ قطعاً این اپلیکیشن ها خطرناک هستند و نباید دانلود و نصبشان کرد؛ هرچند که شناسایی آن ها در میان خیل عظیم اپلیکیشن های پلی استور می تواند دشوار باشد.

برای یافتن این اپلیکیشن ها، گوگل قصد دارد نرم افزارهای مشابه را گروه هایی دسته بندی کند و سپس به مقایسه تمام اپلیکیشن های آن دسته از منظر ویژگی هایی که می خواهند به آنها دسترسی یابند می پردازد. به عنوان وقتی چند اپلیکیشن پیام رسان به دنبال دسترسی به ۸ جواز مختلف هستند و چند اپلیکیشن دیگر، تنها سه یا چهار جواز را طلب می کنند، گوگل متوجه می شود یک مشکلی وجود دارد.

به همین دلیل گوگل الگوریتمی مبتنی بر یادگیری ماشینی توسعه داده که می تواند این دسته بندی را به وجود آورده و نه تنها با شباهت کارکرد اپ های مختلف، بلکه از طریق متادیتا هایی نظیر توضیحات و نمرات کاربران، دقت دسته بندی ها را افزایش دهد. در نهایت اپلیکیشن هایی که خطر کمتری برای کاربران دارند، بالاتر از سایرین به نمایش در می آیند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل