وزیر ارتباطات: سیاست ما کاهش کلیه تعرفه هاست

وزیر ارتباطات: سیاست ما کاهش کلیه تعرفه هاست

«محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در حاشیه افتتاح پروژه های شرکت مخابرات ایران در راستای شبکه ملی اطلاعات، در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر تعرفه های شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: ما تعرفه ای را نه برای تلفن، نه برای اینترنت و نه موبایل افزایش نخواهیم داد و سیاست ما کاهش تعرفه است.

واعظی همچنین به ممنوعیت فعالیت های اقتصادی و خدمات ارزش افزوده شبکه های اجتماعی خارجی در ایران از چهار سال پیش اشاره کرد و گفت:

در مقابل اگر شبکه های اجتماعی داخلی سه میلیون کاربر داشته باشند، به آنها امتیاز تبلیغ می دهیم و اگر به پنج میلیون کاربر برسند، هم امکان پرداخت درون برنامه ای و هم حمایت های دیگر را خواهند داشت.

هدف نهایی ما این است که در کشور تمامی فعل و انفعالات مالی، تبلیغاتی و ارزش افزوده در بستر شبکه های اجتماعی داخلی انجام شود، زیرا اگر کوچک ترین امتیازی به شبکه‌های اجتماعی خارجی بدهیم، شبکه های اجتماعی داخلی پا نخواهند گرفت.

در هیچ کجای دنیا دولت به ساختن شبکه های اجتماعی اقدام نمی کند بلکه بخش های خصوصی و شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها اقدام به این کار می کنند.

وزیر ارتباطات در ادامه به نحوه تغییر خدمات اینترنت ثابت از حجمی به نامحدود پرداخت و تصریح کرد:

اگر اینترنت بخواهد نامحدود شود، تقاضا زیاد خواهد شد و ممکن است شبکه انتقال کشور نیاز به توسعه داشته باشد. به همین دلیل شرکت مخابرات ایران با شرکت ارتباطات زیرساخت جلسه ای داشتند و برنامه ریزی هایی کردند که ما براساس آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato