آغاز یک نبرد حماسی؛ محصول برقی فولکس واگن 7 تا 8 هزار دلار ارزان تر از تسلا مدل 3

آغاز یک نبرد حماسی؛ محصول برقی فولکس واگن 7 تا 8 هزار دلار ارزان تر از تسلا مدل 3

شرکت فولکس واگن آلمان به طور رسمی اعلام کرده است که کانسپت این شرکت که با نام I.D خوانده می شود و قرار است به زودی مدل تولیدی آن از راه برسد و به طور مستقیم با مدل ۳ شرکت تسلا رقابت خواهد کرد، در حدود ۷ تا ۸ هزار دلار قیمت پایین تری  به نسبت مدل ۳ خواهد داشت تا این شرکت آمریکایی را بیش از پیش به چالش بکشد.

این حرکت برنامه ریزی شده یکی از راهکارهای قدیمی شرکت فولکس واگن در ارائه محصولات مختلف خود است. همچنین این شرکت پیش از رونمایی از این کانسپت، از تسلا مدل S برای مقایسه با میزان برد باتری های  این کانسپت استفاده کرده است.

مدل هاچبک این خودرو که ابعادی برابر با یک فولگس واگن گلف خواهد داشت، جزیی از برنامه های این شرکت برای رقابت در بازارهای اروپایی و چین خواهد بود، اما این تمام برنامه های فولکس نیست چرا که کانسپت کراس اور این شرکت چندی قبل در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد.

با توجه به برنامه های شرکت فولکس واگن، اگر تمامی ۳۰ محصول جدید تمام برقی و هیبرید این شرکت تا سال ۲۰۲۵ میلادی از راه برسند به احتمال بسیار زیاد فولکس واگن نه تنها برای تسلا بلکه برای دیگر شرکت های حاضر در میدان رقابت خودروهای برقی یک رقیب جدی به شمار خواهد رفت.

چندی پیش نیز شرکت تسلا اولین عکس ها از نسخه تولیدی مدل ۳ را منتشر کرد و این شرکت قول آن را داده است که قیمت گذاری این محصول قبل از مالیات از ۳۵ هزار دلار آغاز خواهد شد، برد این محصول نیز در حدود ۲۱۵ مایل با هر بار شارژ خواهد بود و زمان تحویل آن نیز در اواسط ۲۰۱۸ میلادی خواهد بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato