کارمندان فراری حق خرید محصولات این شرکت را ندارند

کارمندان فراری حق خرید محصولات این شرکت را ندارند

کار کردن برای شرکت بزرگی همچون فراری می تواند آرزوی افراد بسیاری باشد و برای بسیاری از کارمندان این یک افتخار بزرگ به شمار می رود، به گونه ای که آن ها بسیار زودتر از باقی افراد محصولات جدید و هیجان انگیز این شرکت را می بینند  و در خلق چنین محصول هیجان انگیزی دست دارند.

حال رئیس مارکتینگ شرکت فراری اعلام کرده است که یکی از دیگر قواعد عجیب و غریب این شرکت این است که تمامی افرادی که به استخدام این شرکت در آمده اند نمی توانند به صورت مستقیم از خود فراری خرید کنند.

فلسفه این کار در این است که به دلیل تولید محدود بودن محصولات این شرکت و زمان زیادی که مشتریان برای دریافت خودرویشان در انتظار هستند، کار چندان صحیحی نیست که افراد داخل شرکت نیز این مسئله را تشدید کنند و حق اول از آن مشتری های این برند خواهد بود.

گرچه در این بین یک استثنا وجود دارد و آن این است که رانندگان تیم فرمول یک این شرکت می توانند محصولی را از سمت شرکت خریداری کنند، آن هم به این شرط که بهای کامل آن را بپردازند.

این شرکت حتی به یکی از مشتریان خود نامه ای با مزمون نافرمانی از قواعد شرکت فراری در تغییرات اساسی فراری خود زده است که می تواند در لیست خرید بعدی محصولات این شرکت قرار نگیرد.

گرچه این مسئله برای افراد فوق ثروتمند هم وجود دارد که در بسیاری از مواقع در لیست خرید محصول بعدی قرار نمی گیرند. بر فرض مثال مدل لفراری آپارتا تنها در ۲۰۰ نسخه تولید خواهد شد و تمامی درخواست های فرستاده شده از فراری به مشتریان گلچین شده با پاسخ مثبت همراه شد. به همین دلیل عملا خیل عظیمی از مشتریان این شرکت هرگز نمی توانند به صورت مستقیم این مدل را از این شرکت خریداری کنند.

رئیس مارکتینگ فراری می گوید نکته جالب قضیه این است که افراد ثروتمند بسیاری از سرتاسر جهان خواهان خرید محصولات این شرکت هستند اما از آن جا که جز مشتری های این شرکت به حساب نمی آیند با پاسخ منفی شرکت مواجه می شوند، حتی اگر فرد بسیار قدرتمندی باشند.

اما قسمت سخت قضیه به زمانی بر می گردد که در طی یک برنامه حضوری با برخی از مشتریانی که به خرید این محصول خاص فراری دعوت نشده اند مواجه می شوم که این مورد همیشه برای من معضلی بوده است.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato