همه چیز درباره آیفون 13
چیپست مورد استفاده در سه موبایل گلکسی نوت 8، اس 9 و A7 سامسونگ مشخص شد

چیپست مورد استفاده در سه موبایل گلکسی نوت 8، اس 9 و A7 سامسونگ مشخص شد

هنگام رونمایی از گلکسی اس ۸، سامسونگ از چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ رونمایی کرد که آخرین عضو از خانواده چیپست های سری ۹ اگزینوس به شمار می رفت. با این همه، این چیپست هنوز با شماره ۸ شناخته می شد و هنوز مدتی باقی مانده تا اگزینوس های حقیقی سری ۹xxx از راه برسند. حالا به تازگی یکی از افشاگران مطرح صنعت تکنولوژی به ارائه اطلاعاتی درباره پردازنده جدید سامسونگ پرداخته که با نام اگزینوس ۹۶۱۰ شناخته می شوند.

چیپست اگزینوس ۹۶۱۰ که کماکان با فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته می شود، ظاهراً از چهار هسته قدرتمند Cortex-A73 با فرکانس کاری ۲.۴ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-A53 دیگر بهره می برد و پردازشگر گرافیکی Mali-G71 هم تکمیل کننده سخت افزار خواهد بود. این چیپست مدل به روزرسانی شده ۸۸۹۵ به حساب می آید و احتمالاً به کمک نسل دوم فرآیند ۱۰ نانومتری تولید شود که فرکانس بالاتر را با پردازشگر گرافیکی قدرتمندتر به ارمغان می آورد. در حال حاضر گمان می رود که این چیپست در گلکسی نوت ۸ مورد استفاده قرار گیرد.

پردازنده دیگری که سامسونگ توسعه اش را در دستور کار دارد، اگزینوس ۷۸۸۵ است که با فرآیند ۱۴ نانومتری ساخته شده و دو هسته A73، چهار هسته A53 و پردازشگر Mali-G71 را در خودی جای داده و از فرکانس کاری ۲.۱ گیگاهرتز بهره می برد. ظاهراً اگزینوس ۷۸۸۵ قرار است در مدل ۲۰۱۸ موبایل گلکسی A7 مورد استفاده قرار گیرد که مدتی پیش، اطلاعات آن را به همراه فرکانس کاری دقیقاً مشابهی در یک سایت بنچمارک مشاهده کردیم.
و در آخر نوبت به اگزینوس ۹۸۱۰ می رسد که احتمالاً راهش را به عضو بعدی خانواده گلکسی اس باز خواهد کرد. با توجه به شایعات مربوط به استفاده از فرآیند ۷ نانومتری برای موبایل های گلکسی اس ۹ و نوت ۹، اگزینوس ۹۸۱۰ احتمالاً تفاوت های فراوان با ۹۶۱۰ خواهد داشت و قدرتمندتر و بهینه تر از نسل فعلی ظاهر می شود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato