بنیانگذار ویکی لیکس، کارمند اخراجی گوگل را به کار در این مؤسسه دعوت کرد

بنیانگذار ویکی لیکس، کارمند اخراجی گوگل را به کار در این مؤسسه دعوت کرد

همان طور که اطلاع یافتید، چند روز قبل یکی از کارکنان گوگل به رویکرد سازمان متبوعش در جهت ایجاد تنوع جنسیتی در محیط کار اعتراض کرد و گفت این کمپانی بزرگ باید به دنبال تنوع اندیشه ها باشد.

این دیدگاه چندان مورد استقبال اهالی سیلیکون ولی و سران گوگل واقع نشد و سرانجام آن، چیزی جز حکم اخراج در دستان آقای «جیمز دامور» نبود. حال «جولین آسانژ» مؤسس معروف سایت افشاگری «ویکی لیکس» هم به حمایت از نظرات این کارمند سابق گوگل پرداخته است.

آسانژ در پنج پیام متوالی در توییتر، اقدام گوگل و اخراج این کارمند را محکوم کرده و آن را معادل با «سانسور» دانسته؛ او همچنین به آقای «دامور» پیشنهاد کار در ویکی لیکس را داده است.

به گفته آسانژ، «سانسور کار بازنده هاست» و هیچ شرکتی نباید یکی از کارمندانش را به خاطر «بیان محترمانه نظراتش» اخراج نماید. جهت یادآوری، «دامور» در بیانیه طولانی خود مدعیست که زنان به خاطر «تفاوت های ذاتی و درونی» عملکرد ضعیف تری نسبت به مردان دارند.

آسانژ همچنین تصویری با عنوان «ساکت باش و فکر کن» را منتشر کرده که نشان می دهد فرهنگ حاکم بر شرکت های بزرگ و متمول در آمریکا به این سادگی ها عوض نمی شود و هرگونه ابراز عقیده و تلاش برای تغییر وضعیت موجود، عواقب نامطلوبی را در پی خواهد داشت.

«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل در این رابطه می گوید که کارمند خاطی مورد بحث «با اشاعه کلیشه های جنسیتی زیان بار در محیط کار و عبور از خط قرمز»، قوانین شرکت را زیر پا گذاشته و به همین دلیل اخراج شده است.

گفتنیست آسانژ همچنان در سفارت اکوادر در لندن زندگی می کند؛ جایی که از سال ۲۰۱۰ به پناهگاه این شخصیت معروف و افشاگر جنجالی بدل شده است.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato