تویوتا و عرضه‌ خودروی کمپر Proace با قیمت یک آپارتمان لوکس

تویوتا و عرضه‌ خودروی کمپر Proace با قیمت یک آپارتمان لوکس

هرچند که بازار ون های کمپر به صورت خاص در اختیار فولکس واگن است اما پس از معرفی اولین خودروی ون تویوتا یعنی ام ۱۰ در سال ۱۹۷۹ در ژاپن این شرکت خودروسازی نیز به جمع سازندگان خودروهای کمپر پیوست و با وجود موفقیت فولکس واگن در این زمینه همچنان به مسیر خود ادامه می دهد.

یکی از خودروهای ون سایز متوسطی که این کمپانی ژاپنی در طول این بازه زمانی ۳۸ ساله معرفی کرده است ون ProAce است. این خودرو دوستدار خانواده که مخصوص مسافرت ها و کمپینگ های جاده ای طراحی شده تنها مینی ون اروپایی است که می توان از آن بسته به چیدمان داخلی برای اسکان دادن ۵ تا ۷ مسافر استفاده کرد.

بنابر این با توجه به ویژگی های منحصر به فرد ProAce به نظر می رسد که تویوتا به دنبال تولید یک نسخه جدید از این خودرو است که مناسب مسافرت های طولانی مدت و بلند مسیر باشد.


این نسخه جدید که به نام کمپر ProAce Verso شناخته می شود با ایجاد تغیر و تحولاتی در نسخه اصلی ProAce ساخته شده است از جمله این تغییرات می توان به اضافه شدن جعبه مخصوص کمپینگ و تبدیل شدن قسمت پشتی ProAce به یک اتاق خواب مناسب جهت اسکان دو انسان بزرگسال اشاره کرد.


گفته می شود که از این کاروان مسافرتی نمونه های محدودی به طور منحصر به فرد فقط در آلمان تولید خواهد شد که همگی آن ها از یک تریم خاص برخوردار اند.

این تریم شامل یک تختخواب تاشو، اجاق گاز، دو عدد لگن دستشویی و یک اتاقک جانبی است. این پکیج را می توان در تمامی نسخه های Compact و L1 یا L2 خودروی ProAce سفارش داد.
بسته به اینکه کدام مدل از این خودرو را انتخاب کنید پنج و یا هفت نفره تختخواب های افراد در جایگاهی متفاوتی قرار میگیرد. در واقع برای درک بهتر این موضوع لازم است که توضیح داده شود که تخت دونفره این خودرو در جایگاه صندلی های ردیف دوم و درست مقابل صندلی های ردیف سوم ProAce قرار می گیرد.

این تخت دونفره تمامی قسمت های پشتی خودرو را می پوشاند و عملا دسترسی به بخش های زیرین با دشواری همراه می شود.


در این صورت دسترسی به مابقی اجزاء خودرو از طریق درب عقب اتومبیل امکان پذیر می باشد. همچنین یک مجموعه انتخابی مخصوص کمپینگ که به نام میدی باکس (Midibox) شناخته می شود با قیمت ۲۷۹۰ یورو (۳۲۸۰ دلار) و یک میز و دو عدد صندلی با قیمت ۹۹ یورو (۱۱۵ دلار) برای این ون مسافرتی در دسترس است.

پکیج مسافرتی میدی باکس که به نام QUQUQ نیز شناخته می شود در حقیقت یک ماژول کمپینگ جمع و جور و ایده آل است که شامل آشپزخانه، تخت و یک اتاقک جانبی بوده و به صورت فشرده در درون یک باکس قابل حمل جمع آوری شده و برای بسیاری از ون ها و مینی ون ها و همچنین برای افرادی که به کمپینگ علاقه دارند پیشنهاد فوق العاده ای است.


در مسافرت های سه نفر به بالا، می توان از سومین نسل از چادرهای مسافرتی Dachzelt ARB Simpson استفاده کرد که در این صورت فضای نسبتا بزرگ و کاملی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

این چادر یک فضای ۲.۴ در ۱.۴ متری به منظور خواب به قسمت پشتی خودرو اضافه می کند و بسته به مهارت افراد می تواند در ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باز یا بسته شود.

این چادر اضافی که ماکزیمم قیمت نمونه اصلی آن ۱۶۰۰ یورو است برای حمل به یک باربند سقفی با قیمت ۳۹۸ یورو (۴۶۵ دلار) احتیاج دارد.


برای این کمپر منحصر به فرد سایبان نیز موجود است که در دو مدل با قیمت ۲۹۹ یورو (۲۵۰ دلار) و ۳۰۹ یورو (۳۶۰ دلار) در دسترس اند. این لوازم محافظتی می توانند با نصب در دو طرف این مینی ون آن را در مقابل خورشید محافظت کرده و مسافران خودرو را از گرمای آزاردهنده بسیاری از کمپینگ ها نجات دهند.

در کل تویوتا قیمت Proace Verso Camper را بدون در نظر گرفتن هرگونه آپشن جانبی ۳۵۳۰۰ یورو (۴۱۴۷۵ دلار) اعلام کرده است. اگر تمامی اسباب و لوازم جانبی ذکر شده به این خودروی خانه به دوش اضافه شوند هزینه آن در کل ۴۰۷۹۵ یورو (۴۷۸۷۰ دلار) خواهد بود.

در واقع با توجه به چنین رقمی می توان حدس زد که برچسب قیمتی این کمپر تویوتا در صورت ورود به ایران فراتر از ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود که با قیمت یک آپارتمان نسبتا لوکس و بزرگ در بسیاری شهرهای کشورمان برابری می کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato