براساس آمار واردات، رنو موفق ترین خودروساز خارجی در ایران شد

براساس آمار واردات، رنو موفق ترین خودروساز خارجی در ایران شد

اخیراً رنو نیسان توانسته است، رتبه نخست تولیدکنندگان خودرو در جهان را کسب کند. همچنین رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را نیز از آن خود کرد.

بررسی آمار واردات در چهارماهه نخست سال جاری نشان می ‌دهد رنو همچنان پیشتاز بازار خودروهای وارداتی است و توانسته رقبای کره ‌ای خود را پشت سر بگذارد.در حالی که این روزها گروه رنو-نیسان موفق به کسب عنوان بزرگ ‌ترین گروه خودروسازی جهان شده است، رنو نیز در ایران شاهد رکوردشکنی است و محصولات این شرکت توانسته ‌اند رتبه نخست واردات را در چهارماهه نخست سال جاری از آن خود کنند.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی بخش مطالعات بازار خودرو امروز، طی چهار ماه نخست سال جاری درمجموع ۲۶,۵۹۳ دستگاه انواع خودرو سواری (شامل خودروهای شاسی ‌بلند و کراس‌اوور) وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۴درصدی را نشان می ‌دهد. در این میان رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی به کشور را از آن خود کرده است و توانسته به سلطه طولانی مدت هیوندای بر این بخش از بازار خاتمه دهد.بر اساس این گزارش، در چهارماهه اول سال جاری تعداد واردات محصولات رنو نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نزدیک به ۱۲۰درصدی داشته است و به این ترتیب رنو توانسته با کسب سهم بازار ۲۲.۵ درصدی، رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی کشور را از آن خود کند.

کپچر، داستر، سیمبل، تلیسمان و کولئوس به ترتیب بیشترین شمار واردات در محصولات رنو را به خود اختصاص داده ‌اند.
پس از رنو، هیوندای توانسته است رتبه دوم را از آن خود کند و در رتبه ى سوم نیز تویوتا قرار دارد که با اختلاف قابل ‌توجه نسبت به دو رقیب خود، رتبه سوم را به دست آورده است. در چهارماهه نخست سال کیا رتبه چهارم واردات را به دست آورده است که نشان از افول روند کاری این شرکت در سال جاری دارد.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato