همه چیز درباره آیفون 13
وزیر ارتباطات: برای رفع فیلتر توییتر تلاش خود را می کنیم

وزیر ارتباطات: برای رفع فیلتر توییتر تلاش خود را می کنیم

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم، از اعلام آمادگی مدیران توییتر برای رعایت چارچوب های ایران در این شبکه اجتماعی خبر داده بود.

حال جهرمی با بیان عدم فیلتر توییتر توسط وزارت ارتباطات، اعلام کرده رفع فیلتر این شبکه اجتماعی خارج از محدوده اختیارات وزارتخانه وی بوده و نهادی هم که  توییتر را فیلتر کرده، بنا به ملاحظات امنیت ملی، و نه مسائل اخلاقی و فرهنگی، این کار را انجام داده است. وزیر ارتباطات در این باره گفت:

من هم از توییتر استفاده می کنم. این شبکه اجتماعی ابزار مناسبی برای دیپلماسی عمومی، برقراری ارتباط با مردم دنیا و اظهار نظر درباره موضوعات مختلف است. اینکه ما رسانه خودمان را محدود به تلگرام کنیم که فقط جامعه داخلی از آن استفاده می کنند، استراتژی خوب و مناسبی نیست.

واقعیت این است که فیلترینگ توییتر به خاطر مسائل اخلاقی و فرهنگی نبوده، بلکه مربوط به حوزه امنیت ملی است. باید درباره رفع فیلتر توییتر مذاکره و صحبت کنیم. ما تلاش خودمان را می‌کنیم تا در این زمینه به یک جمع بندی مناسب برسیم.

گفتنی است پیش از این درباره رفع فیلتر یوتوب نیز مسائلی مطرح شده که باید دید در دولت دوازدهم و با آمدن وزیر جدید، چه تغییراتی در زمینه فیلترینگ اینترنت به وجود می آید.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato