ممنوعیت مردان پراید سوار برای فعالیت به عنوان سرویس مدارس

ممنوعیت مردان پراید سوار برای فعالیت به عنوان سرویس مدارس

مدیر کل آمورش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که از این رانندگان مرد با خودروی پراید مجاز به کار به عنوان سرویس مدرسه نیستند. بر اساس این تصمیم جدید تنها رانندگان زن آن هم به دلیل شرایط مالی می توانند از خودروی پراید برای کار به عنوان سرویس مدرسه استفاده کنند.

عباس علی باقری، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری ایرنا ضمنا اضافه کرد که به دلیل اینکه اولیای دانش اموزان و مدیران مدارس بانوان را گزینه‌ی مناسبی برای فعالبت به عنوان سرویس مدرسه می دانند، رانندگان زن از چنین تصمیمی معاف هستند و می توانند با خودرو پراید نیز به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند.

وی ادامه داد که رانندگان مرد باید از این به بعد خودرویی به جز پراید را برای سرویس مدرسه انتخاب کنند.

آموزش و پرورش تهران همچنین از طرح دیگر خود برای تناسب جنسیتی رانندگان با دانش آموزان نیز سخن گفت که البته اظهار شده است که فعلا به دلیل محدودیت های موجود امکان عملی کردن آن به صورت کامل وجود ندارد.

این تصمیمات در راستای برنامه آموزش و پرورش تهران برای ساماندهی به سرویس های مدارس است که این طرح بزرگ شامل نصب جی پی اس، حضور غیاب دانش آموزان، و حتی اطلاع رسانی به والدین از طریق پیامک نیز می شود که البته بخشی از این طرح ها نیز در برخی مناطق به صورت آزمایش در حال اجرا هستند.

حال در مرحله ی بعدی این طرح که رانندگان مرد را از فعالیت با خودروی پراید منع می شوند و پس از آن نیز قرار است تا به تمامی خودروهایی که به عنوان سرویس مدرسه شناخته می شوند برچسب و نشان ویژه ای داده شود.

 

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato