آپدیت ویژه تسلا برای کمک به فرار رانندگان از طوفان ایرما

آپدیت ویژه تسلا برای کمک به فرار رانندگان از طوفان ایرما

ایالات متحده در هفته های اخیر روزهای خوبی را سپری نکرده و به شدت تحت تاثیر طوفان های هولناک قرار گرفته است.

در حالیکه مدت زمان زیادی از خسارات سنگین طوفان هاروی در ایالت تگزاس نمی گذرد، اکنون طوفان سهمگین دیگری با نام ایرما وارد بخش هایی از خاک آمریکا شده و باعث تخلیه مناطقی در ایالت فلوریدا گردیده است.

با صدور فرمان تخلیه، میلیون ها نفر از ساکنان این ایالت لوازم ضروری خود را جمع نموده و به سمت مناطق شمالی حرکت کرده اند. همین مساله منجر به شکل گیری ترافیک سنگین در بزرگراه ها و کمبود سوخت در جایگاه ها شده است.

در این بین کمپانی تسلا روش متفاوتی را در پیش گرفته و به منظور کمک به مشتریان فلوریدایی، آپدیتی نرم افزاری برای خودروهای موجود در این ایالت ارایه کرده است. با این آپدیت مسافت قابل پیمایش محصولات تسلا تا حد قابل توجهی افزایش یافته و مالکین آنها خواهند توانست فاصله خود را با طوفان ایرما بیشتر کنند.

طبق گزارشی که اخیرا در سایت Electrek انتشار یافته، این بروزآوری شامل مدل S و مدل X سری ۶۰ و ۶۰D که به باتری های ۷۵kWh مجهز هستند، شده و مسافت قابل پیمایش آنها را بین ۳۰ الی ۴۰ مایل (معادل تقریبا ۴۸ الی ۶۵ کیلومتر) بهبود می بخشد.

یقینا در شرایط بحرانی و هنگام فرار از طوفان این موضوع بسیار اهمیت پیدا کرده و حتی می تواند باعث نجات جان خانواده ها شود.

گفتنی است کمپانی تسلا قبلا با پرداخت کمی رقم بیشتر امکان سفارش مدل S و مدل X سری ۶۰ و ۶۰D را با باتری های قوی تر ۷۵kWh مهیا کرده بود. اگر چه باتری این خودروها ظرفیت بیشتری نسبت به سایر مدل های سری ۶۰ داشت، اما در عوض توانایی های حرکتی آنها به صورت نرم افزاری محدود شده بود. خریداران این نسخه از مدل S و مدل X می توانستند بعدا با پرداخت مبلغی بین ۴۵۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار (بسته به برخی فاکتورها)، محدودیت های نرم افزاری را برطرف کنند.

اما از آنجایی که طوفان ایرما یک مورد اضطراری محسوب می شود، کمپانی تسلا سخاوتمندانه عمل نموده و این محدودیت را به صورت رایگان برداشته است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato