همکاری اینتل و وایمو برای ساخت خودروی خودران سطح 4 و 5

همکاری اینتل و وایمو برای ساخت خودروی خودران سطح 4 و 5

همکاری اینتل و وایمو برای ساخت خودروی خودران سطح 4 و 5

اینتل قرار است با «وایمو»، یکی از شرکت های تابعه آلفابت جهت توسعه ماشین های خودران همکاری نماید.

وایمو سال هاست که آزمایشات خود در این زمینه را توسط خودروی کرایسلر پاسیفیکا انجام می دهد. پیش از این هم خودروهای وایمو از سخت افزار های اینتل از جمله پردازنده های زئون، چیپ های قابل برنامه ریزی FPGA و مودم های XM استفاده می کرده اند که تمامی این تجهیزات برای درک جهان اطراف و برقراری ارتباط با محیط ضروری است.

مدیرعامل اینتل امید دارد که همکاری با وایمو موجب توسعه ماشین های خودران سطح ۴ و ۵ شود.

حالا اینتل علاوه بر یاری رساندن به وایمو، قصد دارد ماشین خودران مختص به خود را نیز توسعه دهد. مدیر عامل اینتل «برایان کرانیچ» (Brian Krzanich) در خصوص آینده فناوری های فاقد راننده گفته که احتمالاً نوه های او نیازی به رانندگی کردن نخواهند داشت و در عین حال در آینده این فناوری با جلوگیری از تصادفات ناشی از خطای انسانی، جان افراد زیادی را نجات خواهد داد. او همچنین امیدوار است که همکاری اینتل و وایمو، موجب توسعه فناوری سطوح ۴ و ۵ خودروهای خودران شود.

لازم است اشاره کنیم که در  خودروهای برخوردار از سطح ۴ و ۵، نیازی به حضور راننده نخواهد بود؛ البته سطح ۴ قابلیت کارکرد در محیط های محدودتر را دارد. در حالی که در سطح ۵، رانندگی در هرگونه شرایط و مسیر به صورت کاملاً خودکار انجام می شود. توسعه این سطح از تکنولوژی می تواند در زمینه حمل و نقل عمومی نیز تحولی شگرف ایجاد کند. به عنوان نمونه روزی را تصور کنید که با یک تاکسی خودران بدون راننده به محل کارتان می روید.

با وجود خبر هایی که روز به روز از پیشرفت توسعه ماشین های خودران و مشارکت بیشتر شرکت های بزرگ در این زمینه شنیده می شود، به راحتی می توان آینده درخشان این فناوری را پیش بینی نمود؛ ولی گذشت زمان مشخص می کند که چه موقعی این تکنولوژی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل