اینتل توسعه هدست واقعیت تلفیقی «Alloy» را متوقف کرد

اینتل توسعه هدست واقعیت تلفیقی «Alloy» را متوقف کرد

شرکت اینتل در نمایشگاه CES سال گذشته از پروژه هدست واقعیت تلفیقی (Merged Reality) خود با نام «Alloy» رونمایی کرد که قرار بود به عنوان مرجعی برای سایر تولیدکنندگان، مورد استفاده قرار گیرد.

اکنون پس از گذشت بیش از یک سال، کمپانی مذکور از توقف توسعه هدست Alloy خبر داده و اعلام کرده محصول مورد بحث، به دلیل بی علاقگی شرکا کنار گذاشته شده و هیچگاه به بازار راه پیدا نمی کند.

البته اینتل درباره علت عدم تمایل شرکا به ادامه پروژه توضیحی ارائه نکرده اما به نظر می رسد شرکت هایی مانند ایسوس، دل و ایسر بیشتر تمرکز خود را روی توسعه محصولات مربوط به پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت معطوف کرده باشند.

هدست های مستقل بهترین راه ارائه تجربه واقعیت تلفیقی نیستند

از طرف دیگر «کیم پَلیستر» مدیر بخش واقعیت مجازی اینتل نیز اظهار داشته که یک هدست کاملاً مستقل با پردازنده اختصاصی (مانند Alloy)، احتمالاً بهینه ترین راه برای ارائه تجربه واقعیت تلفیقی نبوده و در این زمینه ابزارهایی که به کامپیوترهای قدرتمند متصل می شوند، عملکرد بهتری خواهند داشت.

گفتنی است اینتل با حذف پروژه Alloy، توان موجود را صرف توسعه فناوری هایی مانند «WiGig» خواهد کرد که امکان برقراری ارتباط بی سیم با سرعت بالا را میان هدست و کامپیوتر فراهم کرده، و توان پردازشی پی سی ها را بدون نیاز به کابل های دست و پا گیر به پلتفرم های واقعیت مجازی و واقعیت تلفیقی می آورد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato