تست سقوط آیفون 8 و آیفون 8 پلاس؛ آزمونی دیگر برای پنل شیشه ای [تماشا کنید]

تست سقوط آیفون 8 و آیفون 8 پلاس؛ آزمونی دیگر برای پنل شیشه ای [تماشا کنید]

اپل امسال برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۱، از پنل پشتی شیشه ای در آیفون های خود بهره برده که به منظور ارائه قابلیت شارژ بی سیم (به جای فلز) مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده از شیشه در پنل پشتی، ریسک آسیب های فیزیکی را افزایش می دهد

تلفن های هوشمند از بدو ورود نسبت به موبایل های قدیمی ظریف تر و شکننده تر بودند، اما شیشه ای بودن دو سمت دستگاه باعث شده کاربران نگرانی بیشتری درباره ضربات و شکستگی ها داشته باشند، که البته اپل به مشتریان خود اطمینان داده شیشه به کار رفته در محصولات جدید، مقاوم ترین نمونه در صنعت موبایل تا به امروز خواهد بود.

روز گذشته ویدیوی مقایسه مقاومت آیفون ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ را در دیجیاتو تماشا کردید؛ اما حالا تیم «SquareTrade» زیرمجموعه شرکت بیمه «AllState» در تست دیگری، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به همراه گلکسی نوت ۸ مورد بررسی قرار داده که نتایج متفاوتی را در پی داشته است.

تیم مذکور موبایل ها را در ۴ آزمون سقوط روی پنل پشتی، سقوط روی نمایشگر، پرتاب روی سطح زمین و مقاومت ۶۰ ثانیه ای در محفظه گردان مورد آزمایش قرار داده که آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ به ترتیب نمرات ۶۷، ۷۴ و ۸۰ (نمره بیشتر نشان دهنده آسیب پذیری بالاتر است) را کسب کرده اند.

گفتنی است با وجود مقاومت بهتر آیفون ها نسبت به گلکسی نوت ۸ در تست SquareTrade، محصولات اپل همچنان با ادعای کمپانی فاصله زیادی دارند و کاربرانی که به سلامت تلفنشان اهمیت می دهند، حتماً باید به فکر یک کاور مناسب برای آیفون جدید خود باشند.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato