آیا هواپیماهای مافوق صوت بار دیگر در آسمان به پرواز در می آیند؟

آیا هواپیماهای مافوق صوت بار دیگر در آسمان به پرواز در می آیند؟

علی رغم اینکه ۷۰ سال از  نخستین پرواز مافوق صوت می گذرد اما این عبارت هنوز هم مفاهیمی از قبیل سرعت، لوکس بودن و پیشرفت علم را به ذهن متبادر می کند.

پس از سقوط کنکورد و کنار گذاشته شدن به خاطر هزینه های نگهداری بالا و بحران اقتصادی از توجهات نسبت به هواپیماهای مافوق صوت تاحد زیادی کاسته شد.

کنکورد متعلق به هواپیمایی فرانسه

از آن زمان اغلب هواپیماهای مسافربری تولید شده حداکثر  ۹۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارند که زیر سرعت صورت است. برای مثال پیمودن فاصله بین نیویورک تا لس آنجلس حدود شش ساعت طول می کشد در حالی که کنکورد با سرعتی بالغ بر ۲۱۸۰ کیلومتر بر ساعت، این فاصله را در سه ساعت طی می کرد.

با این وجود شرکت «Boom Technology» که در دنور امریکا قرار دارد در حال ساخت جتی است که گنجایش ۵۰ مسافر را داشته و با سرعتی بالغ بر ۲.۲ ماخ یا ۲۳۳۶ کیلومتر بر ساعت پرواز می کند. علاوه بر این شرکت «Aerion Corporation» نیز که در نوادا واقع شده در حال تولید یک جت تجاری با سرعت ۱.۵ ماخ یا ۱۸۳۷ کیلومتر بر ساعت است.از طرف دیگر ناسا و «لاکهید مارتین» در حال کار بر روی پروژه «Low Boom Flight Demonstrator» هستند که هدف از آن کاهش غرش گوش خراشی است که هنگام پرواز کنکورد، روی زمین به گوش می رسید و به همین دلیل این هواپیما تا حد زیادی به پرواز های بین قاره ای اختصاص یافته بود.ظاهرا مهندسان این شرکت ها با بهره گیری از مدل سازی های رایانه ای مدرن راه های جدیدی را برای توسعه هواپیماهای مافوق صوت بهینه و کم صدا پیدا کرده اند که می تواند صنعت حمل و نقل هوایی را متحول کند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato