سامسونگ ردیاب Connect Tag مبتنی بر اینترنت اشیا را معرفی کرد

سامسونگ ردیاب Connect Tag مبتنی بر اینترنت اشیا را معرفی کرد

اگر شما همواره دسته کلید موبایل یا هر کدام از لوازم همراهتان را گم می کنید، شاید ردیاب های مخصوص به کارتان بیاید. با اتصال این گجت ها به لوازم، می توان در صورت گم شدن، به راحتی آنها را ردیابی کرد و از مکان فعلیشان مطلع شد. ولی یکی از مشکلاتی که همواره این ردیاب ها دارند، استفاده از بلوتوث برای ارتباط با تلفن های هوشمند است که موجب می شود این گجت ها از نظر مصرف انرژی بهینه نباشند و از سوی دیگر کارکرد آنها نیز وابستگی زیادی به تلفن همراه داشته باشد. به منظور حل این محدودیت ها به تازگی سامسونگ ردیاب جدید خود به نام «Connect Tag» را معرفی کرده که به لطف قابلیت های اینترنت اشیاء، می تواند در محیط های داخلی یا فضای باز به راحتی کار کند.

ردیاب جدید سامسونگ از فناوری اینترنت اشیاء مبتنی بر باند باریک بهره می برد

کانکت تگ از فناوری اینترنت اشیاء مبتنی بر باند باریک (NB-IoT) بهره می برد. این تکنولوژی جدید به منظور پشتیبانی از دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء (IoT) توسعه یافته که موجب کاهش مصرف انرژی و نیز هزینه اندک ساخت گجت های مرتبط می شود. ردیاب جدید کمپانی کره ای، از فناوری های متنوع ارتباطی و مکان یابی از جمله GPS، تعیین موقعیت از طریق شبکه های Wi-Fi و نیز برج های مخابراتی به منظور مشخص کردن وضعیت مکانی خود بهره می برد.

با استفاده از کانکت تگ می توان از گم شدن کیف دستی، مکان خودرو یا موقعیت حیوان خانگی مطلع شد

کانکت تگ کاربردهای متنوعی دارد: می توانید آن را به حیوان خانگی خود وصل کنید و موقعیت آن را رصد نمایید؛ یا با اتصال این ردیاب به کیف دستی، از گم شدن یا دزدیده شدن احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر معمولاً محل پارک خودرویتان را فراموش می کنید، با قرار دادن تگ در خودرو، می توانید به راحتی انتخاب یک گزینه در اپلیکیشن مخصوص موبایل، مکان پارک شده را پیدا کنید.

قابلیت جالب دیگر، تعیین حصارهای مکانی با استفاده از قابلیت «Geo Fencing»  است که به لطف آن می توان متوجه خروج تگ از محدوده مکانی مشخص شد. به عنوان مثال محدوده مدرسه فرزند خود را به عنوان حصار، مشخص می کنید و در صورتی که او (که این تگ را نیز به همراه دارد) از مدرسه خارج شود، هشداری برای شما ارسال می شود.

گجت جدید سامسونگ به لطف فناوری اینترنت اشیاء مبتنی بر باند باریک و باتری ۳۰۰ میلی آمپر ساعتی، دوام باتری بهتری نسبت به سایر نمونه های مشابه دارد و تا ۷ روز نیاز به شارژ ندارد. گفتنی است هنوز قیمت و زمان عرضه این محصول به بازار مشخص نشده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato