کاهش کیفیت Face ID؛ راهکار اپل برای تامین به موقع آیفون 10

کاهش کیفیت Face ID؛ راهکار اپل برای تامین به موقع آیفون 10

از مدت ها قبل گزارشات بسیاری در مورد کمبود موجودی آیفون منتشر شده بود و حالا «بلومبرگ» گزارشی را درباره راهکار اپل برای افزایش سرعت تولید منتشر کرده که می تواند سیلی از انتقادها را روانه این غول فناوری کند.

به گزارش بلومبرگ، اپل برای افزایش سرعت تولید آیفون ۱۰ از حدود یک ماه قبل از تامین کنندگاش خواسته کیفیت و دقت قطعات سیستم Face ID را کاهش دهند.گفتنی است سیستم تشخیص چهره اپل از دوربین فروسرخ، حسگر مجاورت حسگر نور محیطی، و پروژکتور ویژه ای تشکیل شده که به کمک یکدیگر نقشه ای سه بعدی از صورت کاربر را ایجاد می کنند.

بر اساس گزارش های مختلف قطعه ای که تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده، پروژکتوری است که ۳ هزار پرتوی نامرئی را به صورت کاربر می تاباند. بر این اساس شارپ و الجی در ترکیب لیزر و لنز پروژکتور چالش های زیادی داشته اند.

شرکت ساکن کوپرتینو هنگام معرفی سیستم تشخیص چهره اعلام کرد که احتمالی خطای این فناوری یک در یک میلیون است در حالی که این میزان برای سنسور اثر انگشت یک به پنجاه هزار است، بنابرین اگر کاهش کیفیت و دقت Face ID زیاد نباشد باز هم اپل می تواند ادعا کند که این سیستم نسبت به Touch ID برتری دارد.

با اینحال طرفداران اپل همیشه به کیفیت محصولات این کمپانی افتخار کرده اند اما کمبود موجودی آیفون این کمپانی را واداشته تا کیفیت را قربانی کمیت کند و این مساله می تواند اعتبار اپل را خدشه دار کند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato