یک شهروند کانادایی احتمالا به اتهام هک حساب های کاربری یاهو به زندان می رود

یک شهروند کانادایی احتمالا به اتهام هک حساب های کاربری یاهو به زندان می رود

یک تبعه کانادایی که در رابطه با نفوذ هکرهای روس به ایمیل های یاهو در سال ۲۰۱۴ متهم شده بود احتمالا روز سه شنبه در سانفرانسیسکو به حبس محکوم خواهد شد.

بر اساس جدل زمانی ارائه شده توسط دادگاه فدرال  آمریکا، «کریم باراتف» که از حق خود برای جلوگیری از استرداد به آمریکا چشم پوشی کرده بود، در رابطه با هک ۸۰ میلیون حساب کاربری از جمله اکانت های گوگل مجرم شناخته خواهد شد.

گفتنی است باراتف ۲۲ ساله که متولد قزاقستان است اسفندماه سال گذشته بر اساس درخواست وزارت دادگستری آمریکا در کانادا بازداشت شده بود. این وزارتخانه علاوه بر باراتف دو افسر سرویس امینتی فدرال روسیه (FSB) را نیز به دست داشتن در هک ۵۰۰ میلیون حساب کاربری متهم کرده بود.

کریم باراتف

اتهام این دو افسر که «ایگور ساشچین» و «دمیتری داکوچائف» نام دارند، اجیر کردن و هدایت هکرهای دیگر برای نفوذ به یاهو و همکاری با یکی از مجرمین سایبری به نام «الکسی بلان» است که تحت تعقیب دفتر بازرسی فدرال آمریکا قرار دارد.

گفتنی است باراتف تنها کسی است که تاکنون در این رابطه دستگیر شده و چند ماه قبل در زمینه های توطئه برای ارتکاب به کلاهبرداری کامپیوتری، سرقت هویت و کلاهبرداری از طریق اطلاعات حساب های الکترونیکی بی گناه شناخته شده بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato