اپل یکی از بزرگترین سرویس های موسیقی دنیا را خریداری می کند

اپل یکی از بزرگترین سرویس های موسیقی دنیا را خریداری می کند

اپل یکی از بزرگترین سرویس های موسیقی دنیا را خریداری می کند

اپل یکی از ثروتمندترین کمپانی های روی زمین است که به خرید کسب و کارهای کوچکتر علاقه دارد. این شرکت در سال های اخیر به دنبال توسعه سرویس موسیقی بوده و حالا خبرهایی از تلاش آنها برای خرید اپلیکیشن محبوب «Shazam» منتشر شده است.

اگر اهل موسیقی باشید، قطعا نام Shazam را تا به حال شنیده اید. این اپلیکیشن مشخصات موسیقی یا فیلم در حال پخش را شناسایی کرده و اطلاعات مربوط به آن را در اختیار کاربر قرار می دهد.

Shazam یکی از بزرگترین اپ های موسیقی دنیا است و سال گذشته به آمار دانلود بالای یک میلیارد دست یافته است.گزارش های منتشر شده در این باره حاکی از این است که مبلغ توافق شده بین مسئولان این دو کمپانی رقمی زیر۱ میلیارد است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ ارزش Shazam در حدود ۱ میلیارد دلار برآورد شده بود.

یکی دیگر از انگیزه های اپل برای خرید این سرویس ممکن است رقابت با گوگل باشد چرا که دستیار هوشمند کمپانی ساکن مانتن ویو از قابلیتی مشابه برای شناسایی موسیقی برخوردار است.

Shazam در سال ۱۹۹۹ پایه گذاری شد و در ابتدا نقش یک سرویس تماسی را داشت که کاربر با آن تماس گرفته و موسیقی را پخش می کرد؛ در صورتی که کامپیوترهای این شرکت موسیقی را شناسایی می کردند، نام آن از طریق پیامک به کاربر ارسال می شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل