جانی آیو بار دیگر سرپرستی تیم طراحی اپل را بر عهده می گیرد

در دو سال گذشته برخی از کارشناسان و کاربران اپل معتقد بودند که طراحی و ساخت محصولات این شرکت به دلیل عدم تمرکز مدیر ارشد طراحی یعنی «جانی آیو» بر این فرایندها دچار پسرفت شده است، حالا اما خبرهایی از بازگشت این مهره کلیدی به گوش می رسد.

جانی آیو که لقب طراح طراحان را یدک می کشد، از سال ۲۰۱۵ به سمت مدیر ارشد طراحی منصوب شد اما پس از مدتی وظایف روزانه رهبری را به «آلن دای» و «ریچارد هوارث» واگذار کرد که آنها نیز به نوبه خود گزارشات را به تیم کوک ارائه می کردند.

او در دو سال گذشته روی طراحی ساختمان اپل به شکل سفینه فضایی تمرکز کرده و با پایان یافتن این پروژه بار دیگر نظارت بر تیم طراحی محصولات اپل را بر عهده خواهد گرفت.یکی از سخنگویان اپل به نام «امی باست»، در این باره گفته است:

با تکمیل اپل پارک، تیم طراحی و سرپرستان آنها بار دیگر گزارشات خود را مستقیما به جانی آیو ارائه خواهند کرد.

جاناتان آیو هنر خود را در طراحی بسیاری از محصولات کمپانی ساکن کوپرتینو از جمله آیفون، آیپد، آی مک و مک بوک متبلور ساخته است.

او در سال ۲۰۱۲ و پس از اخراج «اسکات فورستال» به خاطر عدم امضاء نامه عذرخواهی اپل در خصوص مشکلات نقشه سیستم عامل آی‌اوس ۶، مسئولیت سرپرستی طراحی نرم افزاری را نیز بر عهده گرفت.

آیو که اصالتی انگلیسی دارد، در سال ۲۰۱۲ به پاس خدمات به طراحی صنعتی و اقدامات نوآورانه‌اش، به رتبه امپراتوری بریتانیا با درجه «شوالیه» (KBE) نایل گردید.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟