فراخوان عمومی تمامی بوگاتی شیرون های تولیدی به دلیل نقص در جوشکاری

بوگاتی شیرون یکی از محبوب ترین خودروهای حال حاضر جهان است. این ابر اتومبیل فرانسوی به همراه جنگنده زمینی سوئدی ها یعنی کوئنیگ زگ آگرا RS جزو مدعیان اصلی سرعت بوده و نزاع سختی بین این دو جریان دارد.

با توجه به تکنولوژی فوق العاده بالا و حساسیت های زیاد در مراحل ساخت و مونتاژ، شاید بسیاری بر این باور باشند که شیرون بدون کوچک ترین ایراد، زادگاه خود در مولشایم فرانسه را ترک می کند؛ اما باید بگوییم که در دنیای امروزی هر چیزی ممکن است، حتی نقص در محصولات بوگاتی!

این خودروساز چندی پیش فراخوانی صادر کرده که شامل تمامی ۴۷ دستگاه تولیدی تا به این تاریخ می شود. بر اساس اطلاعیه انتشار یافته دلیل این فراخوان، قلاب های موجود در پشتی صندلی ها هستند که دارای نقص در جوشکاری بوده و هنگام رانندگی می توانند با تغییر وضعیت ناگهانی صندلی راننده، حوادثی ناگوار رقم بزنند.

برای جبران این نقیصه، بوگاتی در نظر دارد تمامی اجزای صندلی های شیرون را جایگزین کند. از میان ۴۷ شیرون موجود بر روی این کره خاکی، ۱۲ دستگاه در آمریکای شمالی تردد می کنند.

آنطور که اعلام شده، کمپانی بوگاتی با ارسال ایمیلی کلیه مالکین این ابر اتومبیل در نقاط مختلف جهان را مطلع کرده است. علاوه بر این، متخصصین نیز شخصا با خریداران شیرون تماس گرفته و مساله را برای آنها توضیح داده اند.

کریستیانو رونالدو یکی از مالکین شناخته شده و معروف بوگاتی شیرون

به منظور رفع این ایراد، هر کدام از خودروها با یک کامیون سر پوشیده به نمایندگی بوگاتی منتقل خواهند شد. طبق زمان بندی، اجرای این فراخوان از هفته بعد شروع می شود. خوشبختانه تاکنون حادثه ای که با نقص مذکور مرتبط باشد، گزارش نشده است.

اگر چه این فراخوان باعث صرف هزینه هایی از سوی کمپانی بوگاتی می شود، اما تغییر کاربری صندلی های معیوب و فروش احتمالی آنها برای دفاتر کار مشتریان ثروتمند، باعث درآمدزایی چندین برابری خواهد شد.

بد نیست بدانید هر یک از مالکین بوگاتی شیرون بطور میانگین دارای ۸۴ اتومبیل، ۳ جت شخصی و یک قایق تفریحی هستند!

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟