پخش زنده برای گیمرها؛ آپارات به یوتوب نزدیک‌تر می‌شود

پخش زنده برای گیمرها؛ آپارات به یوتوب نزدیک‌تر می‌شود

آپارات امروز قابلیت جدیدی را معرفی کرده که به گیمرها اجازه می‌دهد تا گیم‌پلی بازی‌های خود را به صورت زنده برای دیگران پخش کنند.

آپارات نزدیک به دو سال است که ویژگی پخش زنده را مهیا کرده اما از آنجایی که سرویس جدید این شرکت گیمرها را هدف قرار داده، نمی‌توان انتظار پخش ویدیوی زنده از گیم‌پلی با کیفیت متوسط را داشت. همین مسئله سبب شده تا سرویس جدید این شرکت امکان پخش زنده ویدیو تا رزولوشن ۱۰۸۰p و ۶۰ فریم بر ثانیه را مهیا کند. این در حالیست که کاربران امکان لایک کردن و نظر دادن روی ویدیوهای زنده را نیز خواهند داشت؛ اتفاقی که احتمالا شما را به یاد پخش زنده در اینستاگرام می‌اندازد.

«محمدجواد شکوری مقدم» مدیرعامل «صبا ایده» و آپارات، در مصاحبه اخیر خود با دیجیاتو که آن را در روزهای آینده به شکل کامل خواهید خواند، عنوان کرده است که تعداد کاربران پلتفرم آپارات از مرز ۳۱ میلیون نفر عبور کرده و روزانه ۱۰ الی ۱۲ هزار ویدیو به این سرویس اضافه می‌شود. اما این روزها بحث اینترنت غیرحجمی و تغییر مدل تعرفه‌های اینترنت ثابت سبب شده تا کاربران بالاخره بتوانند به سرویس‌های ویدیو محور توجه بیشتر و ساده‌تری داشته باشند و آپارات هم فرصت تازه را با طیف جدیدی از مخاطبین به خوبی نشانه گرفته است.

آپارات در ایران به عنوان سرویسی جایگزین برای یوتوب شناخته می‌شود و این در حالیست که بسیاری از کانال‌های پربازدید در خود یوتوب، به گیمرهایی تعلق دارند که گیم‌پلی‌شان را برای دیگران نمایش می‌دهند. برای مثال کانال «PewDiePie» در یوتوب با بیش از ۵۸ میلیون مشترک، در سال ۲۰۱۷ درآمدی بالغ بر ۱۲ میلیون دلار داشته است. اما آیا کاربران ایرانی هم بالاخره می‌توانند به سادگی از آپارات درآمدزایی کنند و سهمی در تبلیغات داشته باشند؟

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato